8 tipů pro stěhování se zvířecími mazlíčky

8 tipů pro stěhování se zvířecími mazlíčky

Stěhování je mnohdy stresující pro nás, dospělé jedince. Asi si dovedete představit, co to znamená pro naše psí, kočičí a další miláčky. Jak jim pomoci toto období lépe překonat? 

Kontaktujte svého veterináře

Stěhování budete zvládat lépe, pokud budete mít k ruce nějaký uklidňující prostředek. Například přírodní Bachovy květové esence, nebo také přírodní CBD se u zvířat používá ke zmírnění neklidu a větší pohodě. Stěhováci vám sice převeze všechny vaše osobní předměty, o psychiku svého miláčka se ale musíte postarat vy. Současně si od veterináře vyžádejte složku vašeho mazlíčka, se kterou se zapíšete na nové veterině. 

Přepravka je základ úspěchu

Zvíře na dobu přepravy uzavřete do zvířecí přepravky. Nestane se, že by se během přepravy pohybovalo v prostoru auta nebo dalšího dopravního prostředku, kde by si mohlo ublížit. V novém domově jej pusťte až poté, kdy zkontrolujete, že jsou zavřená okna i dveře. Dopřejte mazlíčkovi prostor nový domov postupně objevovat. 

Známé pachy

Snažte se, abyste jako první vybalili předměty, které jsou pro mazlíčka známé. Oblíbený voňavý pelíšek, granulky a miska s vodou, ale také oblíbené hračky. Tím, že do nového prostoru přinesete známé pachy, bude mít zvíře možnost se lépe zabydlet ve zcela novém prostředí. 

Stěhujeme rybičky

Pokud máte rybičky, je to poněkud složitější. Většinou zvládají přejezdy jen při krátké vzdálenosti. Můžete je přemístit například v pevné igelitové přepravce, kde budou mít k dispozici svou běžnou vodu z akvária. Pokud víte, že vás čeká opravdu dlouhá cesta, rybičky raději přenechejte svým známým, nebo najděte vhodného nového majitele na internetu. Důležité je jejich dobro. Vy si v novém domově následně můžete pořídit nové rybičky. 

Stěhujete své opeřené přátele? Snažte se, abyste je zavřeli do klece až v den stěhování.