Jak opticky zvětšit byt

Bydlíte v menším příbytku? Možná si lámete hlavu nad tím, jak veškerý nábytek do domácnosti vměstnat, aby se v ní dalo stále volně a svobodně žít. Pravdou je, že ve skutečnosti toho ke spokojenému životu mnoho nepotřebujete. Stačí vám pohodlná pohovka nebo křeslo, samozřejmě postel s kvalitní matrací a potahem na matraci a další nezbytnosti. Díky tomu, že se uskromníte při výběru zařízení, nebudete zbytečně zaplňovat svou domácnost a byt tak nebude působit malým dojmem. A když se budete držet našimi tipy, opticky se vám každou malou domácnost dokonce podaří ještě zvětšit. 

Začněte od podlahy

To, že je domácnost velikostně malá, neznamená, že tak i musí působit. Domácnost lze opticky zvětšit, pokud to však vezmete od podlahy. V ideálním případě se držte jedné světlejší barvy, kterou budete sázet na podlahy i stěny a doplňky v jakékoli místnosti. Pokud nechcete mít v domácnosti lino, nevyhýbejte se ani koberci, ale volte ho světlejší a jednobarevný. To se sice může jevit jako nevýhoda, ale zas taková nevýhoda to není. 

Vymalujte do světlých barev

Jak jsme zmínili, v ideálním případě byste se měli držet světlých odstínů, a to jak co se týče podlahy, tak co se týče stěn. Rozhodně se nevyhýbejte pestřejším barvičkám, ale preferujte jejich pastelové (čili světlejší) odstíny. Tímto docílíte toho, že nebude prostor působit nijak stísněně, právě naopak. Pokud přece jenom chcete mít ve svém interiéru tmavý odstín, doporučujeme vymalovat tímto odstínem jen jednu stěnu. 

Nábytek vybírejte menší

Také bylo zmíněno, že člověk toho ke svému spokojenému životu potřebuje daleko méně, než se domnívá. Při výběru nábytku se obecně vyplácí sázet na menší, nikoli masivní a prostorově náročné kusy. Nebojte se využívat jednotlivé kouty místností a nezapomeňte sázet na multifunkční kusy nábytku, které mohou mile překvapit. Třeba knihovna s kolečky může vyplnit roh místnosti a za ní se může nacházet hromada nepotřebných věcí, které však nemáte to srdce vyhodit.