Na kosmetiku alespoň jednou měsíčně

Kosmetický salón

Je to tak, o pleť je třeba se pořádně a pravidelně starat. Na kosmetiku byste proto měla přijít minimálně jednou měsíčně. Pokud jdete poprvé, kosmetička nejprve zhodnotí stav a typ vaší pleti. Vy jí řeknete, co vás tíží a co od ošetření očekáváte. Jestli chcete pouze standardní ošetření spojené s velmi příjemnou a prospěšnou masáží, je to jen na vás. Pokud vás má ošetření zbavit třeba černých teček nebo chcete upravit obočí a zbavit nežádoucích chloupků, je třeba přání vyslovit. Pokud trpíte na černé tečky, kosmetický salón a zkušená kosmetička vám určitě dokáže pomoci. Například kosmetika v Ostravě se na podobné neduhy přímo specializuje. Na černé tečky je velmi účinná ultrazvuková špachtle nebo také skin scrubber. S tou vám bude kosmetička jemně přejíždět po pleti a shrnovat veškeré černé tečky a také všechny nečistoty. Je to rychlé a úplně bezbolestné. Velmi příjemné jsou i přípravky na zklidnění pleti.

V případě potíží s akné má určitě ošetření v salonu smysl. Doma si nikdy tak pleť nevyčistíte, zvládnete možná povrchové čištění pleti, ale je třeba jít i šetrně do hloubky. V případě akné se hloubkovým čištěním a často ošetřením pomocí ultrazvukové špachtle, nebo jiného přístroje, podle potřeby. Účinné je i působení modrým LED světlem. To důkladně ničí bakterie, které jsou zodpovědné právě za tvorbu akné. V závěru se používá světlo červené, díky němuž se pokožka mnohem rychleji regeneruje a hojí. Jen kosmetička ví, co je pro vás vhodné. Výsledky jsou viditelné hned po prvním ošetření. Po deseti až dvanácti týdnech určitě zaznamená výsledky každá pokožka, většinou se zlepší až o 60 %.

Jestliže již bojujete s vráskami, k jejich likvidaci se používá hlavně kolagenový gel, který je obsažený v různých přípravcích. Obsahuje vysoké koncentrace mnohých účinných látek a kombinuje se s červeným LED světlem nebo s jinými přístrojovými technikami. Látky pak proniknou hlouběji do pokožky a žádoucí efekt je mnohem viditelnější. Při ošetření se často používají anti-aging masky, které mohou být třeba s kaviárem, termální vodou či kyselinou hyaluronovou a kolagenem. Ošetření je pak zodpovědné za tvorbu nového kolagenu přímo uvnitř pokožky. Účinné jsou i peelingy a aktivní krémy.