Milujete jednoduchost a jemnost? Zařiďte si svou domácnost do skandinávského stylu

Milujete jednoduchost a jemnost? Zařiďte si svou domácnost do skandinávského stylu

Milujete jednoduchost a jemnost? Požadujete tyto dvě vlastnosti i od svého domova? V tom případě zařiďte svou domácnost do takzvaného skandinávského stylu, pro který jsou právě jednoduchost a jemnost typické, stejně jako světlý přírodní nábytek či jemný bytový textil. V posledních letech je tento styl bydlení velice oblíbený, prozraďme si proto, jak na něj. 

Samozřejmě to u skandinávského stylu bydlení není jenom o jednoduchosti a jemnosti, je to také o vzdušnosti a čistotě. I tak lze skandinávský styl popsat. I když se jedná o styl v severském duchu, nejedná se o styl příliš chladný a neosobní, je to spíše lehký styl, kterému můžete sami dodat potřebný šmrnc a který si sami zútulníte podle sebe. Podívejme se však na konkrétní pravidla, která se tohoto stylu týkají. 

Čisté linie nábytku, to je pravidlo číslo jedna

Každý styl bydlení má jistá pravidla, u skandinávského stylu bydlení to není jinak. V tomto případě bychom měli dodržet především pravidlo, jež říká, že čisté linie nábytku jsou opravdu velice důležité. Skandinávský styl spoléhá jenom na přímou jednoduchost a na elegantní design, proto si nepořizujte stoly, jež postrádají funkčnost, praktičnost a které jsou svou barvou či tvarem křičící. Volte především nábytek v neutrálních barevných odstínech. Povolené jsou světlé přírodní kusy nábytku, také krémově béžové odstíny či šedá barva. Nebojte se ale svůj styl odlehčit od konkrétního stylu a klidně nějakou výstředností jako sedací vak, který působí podobně jako fialový polštářek na nudně šedé pohovce.

Dřevo i na podlaze

Samozřejmě je možné do boho domácnosti položit linoleum ve světlých odstínech nebo v imitaci dřeva, ale v lepším případě byste měli volit klasickou dřevěnou podlahu. Obecně lze ale říct, že s žádnými přírodními materiály nešlápnete vedle. Povolené jsou také skla, kovy nebo kameny. 

Přírodní materiály by měly jít vidět nejen na podlaze nebo na nábytku, ale měly by být obsaženy také v doplňcích, které si koupíte do skandinávské domácnosti.