Překvapivé tipy, jak využít citron

Překvapivé tipy, jak využít citron

Ve své domácnosti můžeme využít leccos. Například je možné využít ve své domácnosti citron, který není jenom pro zahnání zákeřného onemocnění nebo nachlazení. Citron je často přezdíván jako “žlutý zázrak”, což je přirovnání zcela trefné. Kromě toho, že ho lze využít na mnoho způsobů v domácnosti, dokáže toho ještě mnohem více. Prozraďme si několik tipů, jak využít citron, abyste se naučili žlutý zázrak využívat na sto procent.  

To, jaké má citron skvělé účinky a že ho lze využít na mnoho způsobů, se ví po celém světě. Například ve Francii si kapou citronovou šťávu do nosu při rýmě. Prozraďme si však vícero tipů, jak ho využít.  

Tipy, jak využít citron 

  • Citron je skvělým společníkem při kouření. Pokud budete pít citronovou šťávu několikrát denně, dodáte do svého těla vitamin C, který každou vykouřenou cigaretou ve svém těle zlikvidujete.  
  • Citron vám uleví od bolesti dásní nebo zatočí s nepříjemnou paradontózou. Stačí, když si budete každé ráno a večer vyplachovat ústa citronovou šťávou, za dva týdny budete mít po bolesti.  
  • Citron dokáže zahnat angínu, která je třeba v počátečním stádiu. Pokud vás začne bolet v krku, každých pět vysajte plátek citronu. Příznaky angíny zmizí stejně jako nemoc samotná a vy tak předejdete týdnům proleženým v posteli.  
  • Citron mimo jiné dokáže ulevit od dalšího zdravotního neduhu, a to konkrétně od potíží s ledvinovými kameny. Stačí, když budete pravidelně konzumovat citronovou šťávu, která zvýší výkonnost ledvin a podpoří organismus ve vylučování usazenin.  
  • Citron vám pomůže i při problémech s lupy nebo zamezí lámavosti vlasů. Nemusíte tak sázet na nejrůznější šampony, jejichž ceny volají do nebes. Stačí po dobu deseti dnů potírat hlavu kousky citronu. 
  • Trápí vás pálení žáhy? V takovém případě byste měli vsadit opět na citron. Zbaví vás překyselení organismu, což stojí právě za pálením žáhy.