Jak se krok po kroku vyrábí tvarové výpalky

Výroba tvarových výpalků

V současné době lze rozjet byznys v jakémkoliv oboru. Pokud milujete vaření, otevřete si restauraci, pokud milujete módu, založíte si svou módní značku. Jestliže chcete rozjet v odvětví, které má smysl, které má velký potenciál a které má budoucnost, zkusíte to ve strojírenství, protože právě strojírenství je tahoun české ekonomiky, což málokdo ví. A pokud budete úspěšní, pokud budete vyrábět kvalitní výrobky, uchytnete se i u takové konkurence, jakou je společnost MSC MetPro, a. s.

Právě tato firma je totiž prestižním dodavatelem tvarových výpalků. Jedná se o skutečně skvělého dodavatele, který je jedničkou na trhu a o kterém se ví, že k výrobě tvarových výpalků využívá jenom moderní technologii. Pojďme si říct, jak takové tvarové výpalky vlastně vyrábí krok po kroku.

Pálení materiálu a tryskání materiálu

K hlavním procesům při výrobě tvarových výpalků patří tryskání a pálení. Pálí se zásadně plynem nebo plazmou, taky se využívají nejmodernější pálicí stroje, které zaručují výrobu tvarových výpalků v maximální přesnosti. Společnost MSC MetPro využívá konkrétně tří moderních technologií.

Co se týče tryskání, tak tryská se ocelovým granulátem a používá se k povrchové úpravě kovů. Jedná se o proces výroby, který je nutné dělat před jakýmkoliv dalším nátěrem. Tryskání je nutné proto, že se materiál zbazuje různých nečistot v podobě koroze či okrují. Tryskají se jak plechy, tak i výpalky, a to průběžně a oboustranně.

Rovnání materiálu

Za zmínku taky stojí rovnání materiálu. K tomu firma využívá rovnací devítiválcovou stolici, která pro tyto účely skutečně je. Rovnají se výpalky, které vykazují neshody s rovinností. Neshody s rovinností se mohou vyskytnout například vlivem vnitřního pnutí, proto je třeba je odstranit. Rovnání plechů může zvýšit rovinnost materiálu oproti dodanému standardu.