Solární panely ušetří desetitisíce

Solární panely ušetří desetitisíce

Technologie jdou neustále dopředu a současné solární panely mají natolik efektivní provedení, že s jejich pomocí ušetříte za energie desetitisíce. Přejete si ohřívat vodu, nebo budete mít na střeše svou soukromou sluneční elektrárnu? 

Čistá přírodní energie

Svět zoufale volá po omezení spalování fosilních paliv a po odlehčení zátěže, kterou člověk na přírodní ekosystémy vyvíjí. Jak toho ale docílit, když bydlíme v klimatické oblasti, kde je po většinu roku nutno si topit nejen na ohřev vody, ale také pro teplo domova? Co byste řekli tomu využívat zdroj, který je zde pro všechny? Solární panely zachycují energii ze slunce a proměňují ji v energii, kterou potřebujeme k životu. Skvělé, nemyslíte? Velký zájem je o fotovoltaiku v Praze, lépe řečeno ve Středočeském kraji a okolí.

Nula emisí

Ať již teplo vašeho domova nebo energii pro ohřev vody vytváříte pomocí klasického spalovacího kotle, nebo se spoléháte na energii dodanou ze sítě, při obou těchto způsobech dochází při výrobě energie ke spalování fosilních paliv. Nejen se takto spotřebovávají důležité suroviny na naší planetě, ale také dochází ke vzniku nebezpečných emisí. Když si domů pořídíte solární panely, tento řetězec přerušíte a získáváte čistou energii. Ze slunce, které svítí pro každého z nás. 

Jak je to s úsporou?

V případě solární elektrárny se můžete těšit na celkovou úsporu v řádu desítek tisíc korun. Nebudou se vás nikterak dotýkat neustále rostoucí ceny energií, ani případné výpadky proudu ze sítě. Pořizovací cena celého solárního systému se vám velmi brzy vrátí. Navíc si při jeho pořizování můžete domluvit dotace vy výši více než třetiny ceny celého systému. 

Ještě vám prozradíme sladkou tečku: Díky nejmodernějším technologiím můžete energii, kterou jste během dne načerpali ze slunce, využívat i v noci. Vaše malá soukromá sluneční elektrárna bude mít baterie, kde budete uchovávat sluneční energii a využívat ji i v noci.