Vestavěné skříně se stropy a dnem nebo bez?

Vestavěné skříně se stropy a dnem nebo bez?

Máte mnoho oblečení nebo věcí, které potřebujete někam uskladnit, ale tak málo možností, kam věci dát? Nemáte v domácnosti příliš prostoru, proto přemýšlíte, jak to udělat, abyste věci ani oblečení nemuseli prodávat nebo vyhazovat? To nejlepší, co můžete udělat, je pořídit si vestavěnou skříň, která patří v posledních letech k velice oblíbeným. I když se však jedná o poměrně populární řešení, pojí se s vestavěnou skříní celá spousta otázek. 

Zhotovit skříň bez dna a stropu?

Jedním z mnoha otazníků kolujících nad vestavěnými skříněmi je to, jestli si nechat zhotovit vestavěnou skříň bez stropu a dna. Zatímco názory spotřebitelů se v tomto poněkud liší, odborníci v tom mají jasno. Jsou si totiž moc dobře vědomi toho, že žádný povrch není dokonale rovný. Proto se strop i dno skříně doporučuje. Jenom ta bude zajištěn bezproblémový a také bezporuchový chod posuvného systému a kvalitní kování pro vestavěné skříně jsou základem.

Pokud se rozhodnete neinvestovat do stropu a dna vestavěné skříně, budete toho pravděpodobně litovat. Sice ne v daném okamžiku, kdy vám budou skříň montovat, ale posléze, kdy za poměrně krátký čas budete muset kupovat skříň novou. Bohužel, absence stropů a dna výrazně snižuje celkovou životnost skříně jako takové. 

Doporučujeme si nechat vytvořit 3D vizualizaci

Jestliže vám dělá problém představit si, jak dno nebo strop bude ve vestavěné skříni vypadat, je dobré nechat si vytvořit takzvanou 3D vizualizaci. Dnes se jedná o poměrně běžnou záležitost, mnohé firmy zabývajícími se výrobou vestavěných skříní na míru nabízí dokonce vizualizace zdarma.

Díky vizualizacím se předejde pozdním problémům a nemilému překvapení, že skříň není podle vašich představ. Vizualizace dokážou dnes být opravdu velice přesné a dokážou tak zákazníkovi takřka se stoprocentní přesností nastínit, jak jejich novinka v podobě vestavěné skříně bude vypadat.