Dnešní doba je plná nejrůznějších věcí. Mezi tím, co můžeme dnes a denně využívat, bychom našli třeba vířivky, které jsou součástí nejednoho hotelu, penzionu, dokonce rodinného domu. Lidé vědí, že nyní, kdy na nás je ze všech stran vyvíjen jakýsi nátlak, potřebujeme být neustále nad věcí a potřebujeme odpočívat. A kde jinde odpočívat než v privátní vířivce, kde si nejen odpočineme, ale také kde dojde k naprostému uvolnění od bolestí zad i kloubů.
Mnozí lidé si myslí, že wellness a vířivky jako takové jsou výkřikem dnešní doby. Jenže pravdou je, že tomu tak ani náhodou není. Vířivky se využívaly už ve starém Egyptě, i když tehdy měly trochu jinou podobu, než jakou mají vířivky nyní.
Vířivky milovali Egypťané, Řekové i Indové a Římané
Zatímco stačí Egypťané používali především horké koupele, do nichž byly přidány nejrůznější květiny a bylinky, jež měly zahnat nejedno špatné onemocnění, pro Řeky byl čas strávený ve vířivce jakousi terapií, která byla naprosto zásadní pro zdravý život a pro udržení zdravého života.
Vířivky však nebyly oblíbené jenom v Egyptě nebo ve starověkém Řecku, své oblíbence si našly i v Indii, kde byla terapie vodou důležitá pro správnou pohodu. Indové také využívali vodní terapie ve vířivkách pro léčbu zdravotních problémů, také pro zlepšení funkce dýchacích cest.
Pozastavit se také musíme u Římanů, jelikož ti také nebyli pozadu, co se týče vířivek, respektive vodních koupelí a terapií. Právě oni se proslavili horkými vířivými koupelemi, kterými posléze dali název “Římské lázně”. Dnes známe Římské lázně jako lázně s typickou architekturou, kde najdeme celou řadu vyhřívaných bazénů působících blahodárně na lidský organismus.
Znali je i Japonci či Němci
Ještě dříve, než vířivky dostaly takovou podobu, jakou ji známe nyní, je milovali i Japonci nebo Němci, kteří využívali hlavně přírodní horké prameny pro hydroterapii. Ta měla podpořit léčebné metody a také měla vést ke zkrášlení člověka, respektive měla zpomalit známky stárnutí.