Vybíráme žárovku do jednotlivých místností v domě

Vybíráme žárovku do jednotlivých místností v domě

Jaké žárovky máte ve své domácnosti? Nad takovou banalitou, jako jsou žárovky, jen málokdo uvažuje, ale to je chyba. Daleko lepší by bylo, kdybyste nad výběrem žárovky uvažovali a nekupovali žárovky bezhlavě. Není to proto, abyste ušetřili třeba na elektřině či na ceně žárovky, je to o tom, že do každé místnosti patří jiná žárovka. V každé místnosti totiž potřebujete zcela jiné světlo, zcela jinou intenzitu světla.  

Abyste do jednotlivých místností vašeho domu nekoupili žárovky, které se do daného interiéru nehodí, prozradíme vám, do jakých pokojů které žárovky zvolit. Jak jsme zmínili, každá místnost v domě má specifické požadavky na světlo a žárovky jsou to, co světlo přináší.  

Jaké světlo se hodí do obývacího pokoje? 

Co se týče intenzity světla v obývacím pokoji, vybírat byste měli takové osvětlení, které je zcela rovnoměrně měkké, případně neutrální. Vhodné jsou klidně LED žárovky, které jsou však zdrojem s teplou barvou, nikoliv se studenou barvou. 

Jaké žárovky volit do kuchyně? 

Co se týče žárovek do kuchyně, zde je nutné mít dostatek světla hlavně při práci. Ideální jsou třeba LED pásky, které je dobré umístit nad pracovní desku a které mohou mít klidně i studené světlo. Studená, jasná barva je to, díky čemu pořádně vidíme na práci.  

Jaké žárovky volit do ložnic? 

Do ložnic jsou ideální žárovky, které jsou stmívatelné a které mají teplou bílou barvu. Stmívatelné žárovky jsou skvělé proto, že si každý přijde na své a každý si tak v ložnici nastaví sytost světla, která je mu při usínání příjemná nebo která ho nijak nedráždí a podobně.  

Jaké světlo volit do pracovny? 

V pracovně vsaďte na ty samé žárovky jako v kuchyni. I zde totiž musíte vidět na práci. Vhodné jsou hlavně studenější odstíny žárovek, které nedovolí při práci usnout.