Zařiďte si svůj domov do působivého stylu. Stačí si vybrat

Zařiďte si svůj domov do působivého stylu. Stačí si vybrat

Ať už jste se přestěhovali do zbrusu nového příbytku nebo jenom toužíte po změně, která by naprosto proměnila váš stávající interiér – možná přemýšlíte nad tím, do jakého stylu bydlení si svůj příbytek zařídíte. Je hloupost kombinovat hromadu stylů, kdy konečný výsledek bude jenom jeden velký kýč. Raději zůstaňte věrní tomu, který vám učaruje nejvíce. 

Každý jednotlivý styl má totiž svá pravidla, kterých je dobré se držet. Tato pravidla se vztahují na bytový textil čili na to, jaké záclony nebo závěsy či jiné dekorační látky do interiéru pořídit. Také udávají, jaké materiály mají dotvářet domácnost či jaké barvy mají oživovat zdi interiéru. Otázkou nyní je jen to, jaký styl učaruje nejvíce vám?

Skandinávský styl definuje jemnost

Velmi oblíbeným stylem bydlení je takzvaný skandinávský styl. Pokud bychom styl měli definovat jediným slovem, bude to slovo “jemnost”. Skandinávský styl je definicí krémových, světlých barev, kombinace přírodních materiálů a mentolových odstínů. Do svého domova proto kromě mentolově zbarveného křesla pořiďte také kožešiny, dřevo nebo kov. Společně vytvoří ve vašem příbytku opravdu útulnou atmosféru, kterou vám bude leckdo závidět. 

Boho styl pro rozvášněné duše

O takzvaném boho stylu jste možná už slyšeli. V posledních letech se přesně v tomto stylu pořádají svatby. Jsou kombinací přírodních materiálů, květin, také pestrých barev a rozmanitých vzorů. Mají být synonymem svobody, proto lze tento styl přirovnat k éře hippies, na kterou mnoho lidí vzpomíná. 

Industriální styl jako letošní trend

Pokud bychom však měli vypíchnout jeden styl, ke kterému bychom se podle aktuálních trendů měli v letošním roce přiklonit, zmíníme industriální styl, jenž není tak chladný, jak se vám možná v představách zdá. Dominují mu betonové stěny, neomítnuté cihly a také kámen, mimo jiné kov a dřevo. V kombinaci s moderními prvky a květinami však působí tato domácnost velice moderně a útulně.