0

Jak začít podnikat v nejisté době

Začátek podnikání

Přemýšleli jste nad tím, že byste se postavili na vlastní nohy a začali podnikat? Současná nejistá doba vám zrovna nepřeje, a to ani po stránce ekonomické, ani po stránce podnikatelských příležitostí. Když však ponecháte oči otevřené dokořán, se vší pravděpodobností uvidíte minimálně jednu takovou příležitost, kterou stačí jenom chytit za pačesy. Konkrétně mluvíme o franchsingu – podnikání, které je takovou pomyslnou jízdenkou do už rozjetého vlaku.

Franchising už není nic, čeho bychom se měli obávat

Když se k nám tento způsob podnikání před lety dostal, řada lidí z něj byla celkem nesvá. Nevěděli, jestli tomu můžou věřit či naopak. Franšízové podnikání s sebou samozřejmě neslo jistá rizika (třeba fakt, že otevřená pobočka bude pod už zavedenou značkou čili nikdy nebude vaše), na druhou stranu s sebou vzala i pár pozitiv.

Franšízové podnikání jako takové je možností, jak se vyhnout počátečním rizikům, které se se začátky podnikání pojí. Můžete stavět na už pevně daných základech, těžit z fuck-upů těch, kteří franšízu zakládali, stejně tak můžete vytěžit z jejich současné nebo dřívější propagace.

Zkrátka a dobře mluvíme o do jisté míry snazší cestě, jak začít podnikat, a to i v současné nejisté době.

Udělejte si analýzu

V nejlepším případě si udělejte analýzu toho, jak se podniku dařilo v uplynulých letech. I díky tomu poznáte, jestli se s konkrétním konceptem vyplatí v současné době podnikat či nikoliv. Tím, že firma má již něco za sebou, poznáte, jestli její stabilita je udržitelná i v nadcházejících dobách, kdy se vší pravděpodobností propukne ekonomická krize.

Snáze si tím můžete určit, jestli s podnikem dosáhnete i v nadcházejících měsících kýžených výsledků nebo jestli se podnik bude otřásat v základech.

Napsat komentář