Chcete ušetřit? Pak narozeninové dárky vyrábějte! Víme, jak

chcete ušetřit

Každý z nás je jednou může dostat do tíživé finanční situace, během které bude takzvaně spřádat každou korunu, aby si něco uspořil a dal stranou. Pokud se i vy v takové situaci vyskytujete, pak se jednoznačně snažíte co nejméně utrácet. Kupujete tak potraviny ve slevě, odpouštíte si sladkosti, které k životu nepotřebujete, místo kina si filmy raději stahujete. Jenže mnohdy při takové vaší životní situaci přijde den, kdy vám přijde pozvánka na narozeninovou oslavu nebo kdy si vzpomenete, že vlastně má někdo ve vašem okolí nějaké narozeniny. Dárek je tedy nutností a samozřejmostí

V tom případě však nechcete utrácet za drahé knihy nebo oblečení, protože je to zkrátka mimo vás finanční rozpočet. Chcete raději pořídit takový dárek, který obdržíte třeba do stokoruny – ani o korunu navíc. Rozhodněte se proto něco vyrobit. Přinášíme vám dva tipy na krásné narozeninové dárky například pro sestru, maminku, tchýni, partnerku nebo babičku. Přesně tyto osoby totiž nejvíce těmito dárky potěšíte. A cenově se dokonce dostanete pouze do padesáti korun!

1. Lakovaný hrníček

K tomuto dárečku budete potřebovat návštěvu IKEI, kde koupíte obyčejný jednobarevný hrníček bez jakéhokoliv potisku. Ten vás vyjde přibližně na třicet korun. Do toho si buď doma najdete laky na nehty (v tomto případě byste do drogerie vůbec nemuseli), nebo zajdete do drogerie a koupíte nějaké laky ve slevě v akci 1+1 zdarma. Takové laky koupíte taktéž přibližně za třicet korun. Doma si pak přichystejte horkou vodu v míse, do které vylijete laky na nehty. Minimálně však potřebujete dvě barvy, abyste docílili hezkého efektu. Pokud máte barev více, dejte více. Ve vodě pak pomocí párátek nebo špejlí laky smíchejte a poté ponořte hrníček do této směsi. Po vytažení ho nechte uschnout.

Na hrníčku se vám vytvoří krásné, takřka batikované vzory, které jsou velice stylové a vkusné. Hrníčky jsou vždy skvělým dárkem, který se jen tak nevyhodí a pro který je vždy použití.

2. Svíčky ze zavařovací sklenice

Dalším stále vhodným dárkem jsou svíčky. Vy si však takovou můžete vyrobit sami doma. Najděte si ale doma takovou hezkou vkusnou zavařovací sklenici. Zevnitř i nalakujte lakem na nehty nebo ji potřete lepidlem, na něž nasypete nějaké drobné aplikace pro ozdobu (například hvězdičky, srdíčka či jiné). Poté nalepte na dno knot (to bude vaše jediná investice společně s ozdobnými aplikacemi). Poté vlijte rozehřátý vosk a nechte zaschnout. Kolem této svíčky pak klidně dejte ještě třeba mašli, ať to opravdu jako dárek vypadá.