Dejte dřevu šanci a úložnému prostoru švih  

Dejte dřevu šanci a úložnému prostoru švih

Regály bývají nedílnou součástí každého bytu, garáže nebo sklepa. Na jednu stranu jsou tak trochu do počtu, na druhou stranu si zaslouží pozornost a pečlivý výběr materiálu. Právě dřevo totiž může povýšit celkový dojem o několik úrovní výš.  

Dřevo není nuda  

Pohled na dřevo se různí. Někteří ho zatracují, jiní vyzdvihují. Někdo vsadí jen na regál nebo dřevěné bedýnky, jiný si postaví rovnou celý dům. Nezáleží na tom, jaký máte k tomuto materiálu vztah, pravda je totiž taková, že dřevo interiér zútulní a nic s ním nelze zkazit. Je univerzální, dýchá a dá se s ním skvěle pohrát. A to i přesto, že paleta barev je značně omezená a veškeré výstřelky se točí především kolem struktury a vzorku.  

Na druhou stranu nejde zrovna o levnou záležitost. Ano, můžete sice pořídit stolky, komody, knihovny nebo policové systémy za pár stovek, ale takové výrobky nemají s kvalitou (a vlastně ani dřevem) nic společného. Je pochopitelné, že ne každý může z rozpočtu uvolnit finanční prostředky na nábytek z masivu, ale je lepší svézt se na vlně minimalismu a pořídit si jeden kvalitní kousek, který vám bude sloužit desítky let, neprojeví se na něm zub času a nevyjde z módy. Kousky z překližky nebo ze stlačené drti jsou jen řešení z nouze a nemůžete čekat, že s nimi přežijete více než pár let. Je více než jasné, že investice je v tomto směru nezbytná.  

Plusové body  

Nemusíte se soustředit jen na nábytek v obývacím pokoji nebo bytelnou postel do ložnice. Dejte prostor i vestavěným skříním, policím do koupelny, stojánku na toaletní papír, regálu na víno a květiny nebo zapomenutým úložným prostorům. I ty si totiž zaslouží pozornost a špetku kvality. Nehledě na to, že jakmile dáte najevo důraz i na vedlejší body interiéru, úroveň vašeho bydlení se rázem zvýší o několik příček směrem nahoru. Na druhou stranu nic se nemá přehánět a dřevo se poměrně rychle zají. Šetřete s ním a vkusně ho kombinujte s plastem v kontrastní barvě (velký trend je čirá barva) nebo s čím dál oblíbenějším kovem.