Jak řešit prostor na sezení v malém obývacím pokoji? 

Jak řešit prostor na sezení v malém obývacím pokoji?

Kdo by netoužil po prostorném obývacím pokoji, kam se vejde celá rodina nebo všichni přátelé? Bohužel realita bývá často úplně jiná. Naštěstí i v malém prostoru lze zařídit pohodlné a útulné posezení. 

Obývací pokoj s ložnicí 

Pokud kvůli prostoru musí obývací pokoj plnit zároveň funkci ložnice, rozkládací pohovka je nezbytností. V opačném případě můžete pořídit jen rozkládací křeslo, které zabírá méně místa, nebo menší nerozkládací pohovku. Na kvalitě rozhodně nešetřete, musí vydržet jak sezení u televize, tak každodenní spaní bez újmy. Vaše záda vám poděkují. 

Multifunkční posezení 

Zkuste zkombinovat víc způsobů sezení i za cenu, že zabere víc místa. Menší pohovka, jedno křeslo, sedací vak a několik taburetů, které se dají v případě potřeby složit nebo uklidit, vytvoří příjemnou oddechovou zónu. Aby celek působil útulně a kompaktně, sjednoťte nábytek barevně, typem látky nebo alespoň tvarem. Pod nábytkem by měl alespoň zčásti ležet koberec, díky kterému bude sezení působit prostorněji a uceleněji. 

Místo, které zaplníte posezením, musíte ušetřit jinde. Jak na to? Velmi jednoduše – vybírejte nábytek, který nebude jen na okrasu. Sedačka, taburety i křesla mohou mít v sobě šikovně skrytý úložný prostor, díky kterému už v místnosti nebudete potřebovat další skříň nebo komodu. Některé odkládací stolky se mohou v mžiku proměnit v další taburet nebo rozložit tak, aby se odkládací prostor zdvojnásobil. To oceníte především v případě, že k vám čas od času zavítá početnější návštěva. 

Vzdušný prostor 

Odsouvat pohovku dál od zdi se dá být v malém bytě kontraproduktivní, ale věřte, že vám tento jednoduchý trik udělá dobrou službu. Obývací pokoj bude působit otevřenějším dojmem a místnost se opticky zvětší. Naopak sedačka umístěná těsně u zdi zvýrazňuje fakt, že místnost není příliš velká. Za sedačkou navíc vznikne prostor pro menší komodu či knihovnu.