Jak vyčistit nerezovou poštovní schránku? 

Jak vyčistit nerezovou poštovní schránku?

Nerezové poštovní schránky jsou moderní, elegantní a odolné. Nezrezaví vám, neublíží jim déšť, vítr ani celodenní vystavení slunci a vůbec jsou téměř nezničitelné. Přesto se na nich občas najde i nějaká ta skvrna na kráse, a to doslova – otisky prstů, zaschlé kapky deště nebo nečistoty je dřív nebo později připraví o dokonalý vzhled. Naštěstí můžeme poštovní schránky snadno opět rozzářit. 

Co si (ne)vzít na pomoc? 

Zapomeňte na drátěnky a kartáče s tvrdými štětinami, ty vám tentokrát dobrou službu neprokážou. Hrozí totiž poškrábání povrchu schránky. Uklizené nechte i abrazivní prostředky, jako jsou písky a prášky s aktivními granulemi, ale i průmyslové čističe na bázi koncentrovaných kyselin či amoniaku. Místo toho si vystačíte s měkkým hadříkem (ideálně z mikrovlákna), houbičkou, šetrným saponátem, čističem oken a kuchyňským octem. 

Zatočte se všemi nečistotami 

Na běžné čištění vám postačí horká mýdlová voda nebo voda s trochou saponátu. Poštovní schránku omyjte hadříkem nebo měkčí stranou houbičky, opláchněte čistou vodou a případně vytřete do sucha. Tak se zbavíte zaschlých kapek deště, prachu a menších nečistot. 

Je vaše poštovní schrána zanesená odolnějšími nečistotami nebo mastnými skvrnami? Vezměte si na pomoc čistič oken s alkoholem. Jednoduše ho nastříkejte na skvrny, nechte chvíli působit a poté rozleštěte hadříkem. 

S otisky prstů zatočí obyčejný kuchyňský ocet, jen ho nezapomeňte zředit vodou, jinak bude působit příliš agresivně. Roztok nalijte do rozprašovače, nastříkejte na schránku a přetřete suchým, čistým hadříkem nebo houbičkou. 

A ještě jeden tip na závěr. Pokud chcete, aby se poštovní schránka po vašem úsilí krásně a dlouho leskla, přetřete ji olejem. Použít můžete buď šetrný dětský olejíček, nebo průmyslový minerální olej. Naneste pár kapek na bavlněný hadřík (nesmí pouštět chloupky) a pořádně rozetřete po celém povrchu.