Jaké výhody má zahřívaný tabák ve srovnání s tradičními produkty?

pulze

Oblíbenost klasických tabákových výrobků bude v budoucnu rapidně ustupovat a během několika let trh ovládnou alternativní způsoby konzumace. Zhruba čtrnáct procent lidí v České republice, kteří si denně dopřávají požitek z tabákových výrobků, již nyní preferuje zahřívaný tabák. Rostoucímu zájmu o takové produkty nahrává nespočet důvodů.

 

Méně škodlivý princip fungování 

 

V tradičních produktech je tabák jak zdrojem nikotinu, tak materiálem, díky němuž cigareta hoří. Po zapálení tak dochází k hoření tabáku, při němž vzniká kouř obsahující tisíce chemických a toxických látek.  

 

Mezi výhody zahřívaného tabáku, mezi které se řadí i nejnovější produkt Pulze, primárně patří to, že se nemusí zapalovat. Teplota nahřívaného tabáku je tak podstatně nižší a způsobena elektrickým žhavením. Jedná se tak o mnohem šetrnější způsob, který v posledních letech nabírá na popularitě, a to především u mladé generace.

 

Lepší chuť tabáku

 

Mezi výhody, které uživatelé zařízení na zahřívání tabáku vyzdvihují, je také intenzivnější chuť tabáku. Cílem takových zařízení je získat plnou chuť tabáku, ale s výrazně nižším rizikem. Pokud má uživatel rád i jiné příchutě než běžné, u nových produktů na trhu si pak přijde na své, náplně se totiž vyrábí hned v několika příchutích.

 

Menší zápach

 

Často v souvislosti s užíváním klasických produktů slyšíme výraz “smrdíš jako popelník”. Cigaretový kouř je typický pro svůj pronikavý zápach, který se drží v oblečení, místnosti, ale je také cítit z rukou či rukávů. Nové technologie mají narozdíl od běžných výrobků hned několik výhod:   • Jsou typické pro svůj neutrální zápach, 
  • více ohleduplné ke svému okolí,
  • není potřeba odklepávat žádný popel, 
  • nemusíte odcházet od svých přátel při posezení v restauraci či v zimě snášet nepříjemné počasí.

 

Výhodou je cena

 

Dalším důvodem, proč se vyplatí přejít na alternativní způsob, je jednoznačně cena. Ta u klasických produktů vzrostla za posledních deset let o více než polovinu a je tak častým důvodem, proč se lidé rozhodnou používat nová zařízení jako je Pulze

 

Žádné drastické obrázky na krabičkách

 

Ke krabičce dnes už neodmyslitelně patří obrázky varující před následky. Jedná se o drastické záběry, které mají od konzumace odradit. Narozdíl od tradičních produktů ale na krabičkách iD tabákových náplní do zařízení Pulze nejsou žádné takové obrázky, ale decentní zdravotní varování.

 

Dalších výhod, které nabízí budoucnost tabákového průmyslu, je nespočet. Podle odborníků se během dvaceti let dostanou tradiční produkty do pozadí a tabákovému trhu budou vévodit nová, uživatelsky přívětivá zařízení.

 

Autor: Elena Gotfried