Jaký koberec volit do dětského pokoje?

Koberec v dětském pokoji

Koberce jsou nedílnou součástí domácností. Tvoří poměrně nápadný prvek, kterého si člověk všimne na první pohled. Při jeho výběru je nutné brát v potaz několik kritérií. Ze všeho nejdříve si musíme zodpovědět, v jaké místnosti koberec chceme rozprostřít. Ne do všech místností domu je koberec ideální, existují místa (koupelna, kuchyně), kam se koberce příliš nehodí. Až si zodpovíme otázku, kam koberec chceme dát, je dále nutné brát v potaz materiál koberce. Některé koberce koušou, jiné jsou na dotek velmi příjemné. Zatímco měkké, příjemné koberce mohou být součástí ložnic, barevné plyšové koberce patří do dětských pokojů.

Pokud právě zařizujete své ratolesti dětský pokoj, vytvořte v něm příjemnou atmosféru pomocí dětských plyšových koberců, které jsou do dětského pokoje ideální. Do pokoje dětí patří přece takové koberce, které jsou vysoké a zároveň měkké, na dotek příjemné, což plyšové koberce skutečně jsou. Samozřejmě i tento typ koberce má své světlé i temnější stránky.

Výhody plyšových koberců:

  • měkké
  • barevné
  • bezpečné (protiskluzové)

Jak již bylo zmíněno, dokonalý koberec do dětského pokoje je ten, který je barevný, měkký a také příjemný na dotek, což dětský plyšový koberec je. Díky měkkým vláknům, která jsou vysoká tři a půl centimetru zajišťují dítěti dostatečné teplo při jakékoli hře, kterou bude na podlaze hrát. Co je nutné dodat, je to, že plyšové koberce jsou také bezpečné. Obsahují protiskluzovou ochranu (jsou vybaveny neklouzavým dnem), tudíž se koberec během jakkoli divoké hry nepohne z místa. Ocení jej zejména rodiče dětí, které jsou takzvaně „jako z divokých vajec“.

Nevýhody plyšových koberců:

  • údržba

Dětské protiskluzové koberce mají jedinou nevýhodu, a sice hůře se udržují. To je však problém všech koberců – nelze z nich skvrny odstranit pouhým vlhkým ubrouskem, jak je to zvykem u dřevěných podlah či kachlí. Na každou skvrnu však existuje odstraňovač, proto by tato obrácená strana mince neměla být překážkou v koupi.