Plísně a všude létající moli. Jak proti těmto problémům bojovat?

Plísně a všude létající moli

Každá hospodyňka se potýká s mnohými nepříjemnostmi ve své kuchyni. Někdo se trápí se spáleninami na pánvi, někdo jiný zase neví, co dělat s všude létajícími moli. Mnoho lidí si myslí, že moli jsou záležitostí jen léta, kdy je horko, jenže jsou trápením i v zimě, kdy se v domech topí. Moli se zkrátka uhnízdí v lecčem, nezáleží na tom, jaké je zrovna venku roční období. S příchodem podzimu se však začaly vyskytovat plísně, které se začaly vyskytovat v době, kdy se zahájila topná sezona. V domech je najednou vlhčeji, plísně se tedy radují.

Hospodyňky si bohužel už nevědí rady, proto jsme se jim rozhodli pomoct. Vyřešíme nejen nepříjemné plísně a všude přítomné moli.

Jak si poradit s plísněmi

Plísně se nejčastěji uchylují do rohů místností, konkrétně u oken se vyskytují nejvíce. Pomoct sice může obyčejné SAVO, které je zlikviduje skutečně do pár minut, ale jak plísním předcházet, aby se zákrok z chemickým SAVEM už nemusel opakovat? Odpověď je však prostá, stačí si koupit obyčejný odvlhčovač vzduchu, který zatočí s vlhkostí, jež se ve vzduchu pohybuje. Díky tomu se plísně zatáhnout a doslova zmizí a už se neukážou.

Jak si poradit s všude létajícími moli

Co se týče problému zvaného “moli”, s těmi je to krapet složitější. Musíme provést o něco delší zákrok proti nim. Nejdříve je třeba se zbavit všech surovin, v nichž se moli usídlili. Poté je dobré všechny skříňky utřít, zejména se musí projít rohy skříní, kde si často dělají sídlo. Poté vám pomůže obyčejná levandule, kterou položíte dovnitř skříněk.

Jak si poradit se spáleninami, abychom si nezničili pánev

I spáleniny trápí mnohé ženy v domácnosti. Většina to řeší tak, že si vezme drátěnku, čímž však dojde k nenávratnému poškození pánve. Lepší je nakrájet citron na kolečka, potřít spáleniny citronem, kolečka nechat v pánvi a následně zalít spáleninu i s citrony horkou vodou. Po půlhodině spáleniny půjdou krásně setřít pouhým ubrouskem.