Velkým pomocníkem DRFG Davida Rusňáka je BIM

David Rusňák

Češi začínají být vstřícní k zhodnocování peněz a své volné prostředky začínají přesouvat z běžných účtů třeba do státních dluhopisů, akcií nebo investičních fondů. Odborníci okolo Davida Rusňáka tyto klienty vnímají spíše jako opatrné, kteří nemovitosti považují jako bezpečnou formu pro uložení volných financí.

Bez diskuze bylo logickým závěrem, založit divizi DRFG Real Estate, která se právě nemovitostmi zabývá a propojit jí se zkušenější společností A PLUS. Rázem se z této dvojky stala kometa, které míří tím správným směrem.

David Rusňák se nebojí investovat do lidí i softwaru

Aby DRFG Real Estate vykazoval tak skvělé výsledky, museli učinit zásadní rozhodnutí v investování spousty úsilí a začlenit A PLUS do chodu Real Estate. Nemalou část kapitálu museli také vložit do softwaru. BIM (Building Information Modeling) je takovou zásadní revolucí ve správě, ale hlavně projektování budov. Dalo by se to přirovnat k přechodu od projektování na kreslícím prkně do počítačových CAD programů. Protože se firma chtěla posunout k realizaci velkých projektů, musela tuto změnu podstoupit.

K otestování nového, velmi nákladného, softwaru má DRFG již dva pilotní projekty. První je pro znojemského zákazníka a další už spadá do Real Estate portfolia a tím je pražský ProStorafe, kde areál dostavují a původní část rekonstruují.

Více informací o zakladateli Davidu Rusňákovi najdete zde: http://davidrusnak.cz/

BMI umí 3D i propojit práci kolegů v DRFG

Interní program BIM je přelomový v tom, že modelování v něm je ve 3D a všechny profese do jednoho projektu mohou zasahovat současně. Velmi usnadňuje práci nejen projektantům, ale i ostatním pracovníkům. Dovede jakoukoli změnu promítnout tak, že jí mohou vidět zainteresovaní kolegové napříč obory.

Jak pro nový projekt, tak i projekt rekonstrukce dovede BIM vygenerovat potřebné soupisy. Od použité techniky v budově, až po poslední zásuvku. Dále nabídne důležité informace ohledně provozní ceny či životnost jednotlivých užitkových prvků.

Až se budete rozhodovat, zda zúročit svůj volný kapitál v dluhopisech nebo nemovitostech, budete už vědět, díky čemu jsou projektanti v Real Estate tak napřed a co jim usnadňuje práci.