Knihy pro dlouhé chvíle, které si stoprocentně zamilujete

Populární knihy

Každý z nás má někdy chvíli, kdy si potřebuje odpočinout. Většinou tyto chvíle přichází tehdy, kdy máme dlouhý a náročný den v práci, kdy netoužíme po ničem jiném než po odpočinku. Během těchto dnů si napustíme horkou vanu s pěnou, pustíme si oblíbenou muziku a vezmeme si oblíbenou knížku, díky které nemusíme na nic myslet. Otázkou však je, jakou knížku se vyplatí přečíst?

Pokud toužíte po relaxaci, většinou nemáte zájem o knížky o podnikání nebo o myšlenkových pochodech. Máte chuť spíše na nenáročnou beletrii, u které se pobavíme, dojmete nebo u které se zasmějete.

Jestliže tedy sháníte takovou knížku, která je určená převážně pro dlouhé chvíle a u kterých si stoprocentně, máme pro vás hned několik tipů.

Hora mezi námi

Jestliže milujete nenáročnou, přesto napínavou beletrii, určitě byste si měli přečíst knihu „Hora mezi námi“. Jedná se o skvělou knihu, kterou si skutečně doslova zamilujete. Tato kniha byla v nedávné době i zfilmovaná (poměrně hezky udělaný snímek, v němž nechybí napětí ani láska). Pokud si knížku přečtete, doporučujeme zhlédnout i film, jestliže jste snímek už viděli, určitě byste si měli přečíst i knihu – srovnání je zde na místě.

Kniha pojednává o dvou lidech, kteří se seznámili na letišti. Oba se chtějí dostat co nejrychleji domů, bohužel lety jsou zrušeny, jelikož přichází sněhová vánice. Rozhodnou se tedy pro riskantní cestu soukromým letadlem, s nímž bohužel ztroskotají. Přežijí či v obrovské, lidmi neobydlené sněhové krajině zahynou?

Než jsem tě poznala

Pokud jste milovníkem romantických příběhů, neměl by vám uniknout knižní poklad „Než jsem tě poznala“. Jedná se o netypicky typický romantický příběh, u něhož se zprvu zasmějete, ale bohužel následně i rozbrečíte. Opět byl podle knihy natočen i filmový snímek, v němž nechybí vůbec nic – jsou tam vtipné okamžiky i smutné chvíle, nechybí zde ani romantika.