Zabarvení pleti po létě. Zbavte se tmavých skvrn a nesjednocené pleti způsobené sluncem

Zabarvení pleti po létě. Zbavte se tmavých skvrn a nesjednocené pleti způsobené sluncem

Nedostatečná ochrana před sluncem může způsobit nežádoucí tmavé skvrny na pokožce – a to na různých částech těla. Ideální je myslet na prevenci, tj. natírat se opalovacím krémem vždy, když jdete na sluníčko. Opalovací krém nefunguje hned, takže je zapotřebí natřít se asi 20 minut předtím, než vyrazíte z domu. A poté vrstvu opalovacího krému pravidelně doplňujte. Vlivem pocení, koupání ve vodě nebo otírání o ručník dochází totiž k předčasnému snížení účinnosti opalovacího krému. 

Citron může pomoci 

Když objevíte tmavé skvrny na pokožce, můžete využít sílu citronu. Ten dokáže vyhladit a vyživit pokožku a odstranit její různé skvrny. Jako první pomoc postačí, když citron rozkrojíte na polovinu a jeho dužinou natřete postižená místa. Už za okamžik můžete vidět, jak citron skvěle zapůsobí a vyhladí vaši pokožku a odstraní ihned zbarvení. Pokud by toto řešení nepomohlo, můžete zkusit vyrobit speciální pastu. 

Citronová pasta na vyhlazení a vyživení 

Vymačkejte šťávu z poloviny citronu a smíchejte ji se 2 lžícemi medu a 2 lžícemi jedlé sody. Rozmíchejte směs, aby vznikla homogenní pasta. Tu natřete na skvrny na pokožce a nechte 5 minut působit. Ne déle, protože citron je poměrně silnou látkou. Po uplynutí 5 minut omyjte vlažnou vodou a natřete hydratačním krémem – nebo ještě lépe: olivovým oleje! Ten pokožku zvláční, promastí a zjemní.  

Příčiny vzniku 

Nepříjemností je, že skvrny od slunce vznikají většinou na obličeji. Čelo, tvář, nos: to jsou nejčastější místa, kde se skvrny vyskytují. Vyplatí se proto natírat si obličej opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem: 50 a více. Dalšími příčinami vzniku skvrn mohou být genetické predispozice nebo hormonální změny (typické například pro těhotné ženy). Pokud se u vás vyskytují pigmentové skvrny často, můžete investovat do speciální kosmetiky, která působí proti vzniku pigmentových skvrn.