Pojišťovací agenti se často snaží nalákat lidi na zdánlivě výhodné nabídky. Zdůrazňují jim, před čím vším je pojistka ochrání, hrají na city. Pod vlivem okolností je potom spousta lidí ochotna podepsat smlouvy, které jsou pro ně značně nevýhodné. Nenechte se proto nalákat na různé hezky vypadající sliby.
Z pojistného lze pokrýt výpadek příjmů
Je zbytečné platit si například drahou pojistku zahrnující i rizika nákladných a náročných adrenalinových sportů, když je neprovozujete a pohybujete se hlavně v okruhu domov-pracoviště, dvakrát do roka zajedete na dovolenou, kde se věnujete maximálně rekreačním sportovním aktivitám. V jakých sférách se ale vyplatí mít kvalitní pojistku? Především v oblasti životního pojištění. Spousta lidí má dojem, že je dobré mít životní pojistku jedině tehdy, když máte rodinu. Pokud se třeba zraníte a jste dlouhodobě práce neschopní nebo dokonce invalidní, protože úraz zanechá trvalé následky, z pojistky alespoň částečně zajistíte rodinu. To je sice pravda, ale pojistka se vyplatí i jindy.
Hodí se pro mladé i pro starší
Lidé do 30 let, kteří často žijí single, jsou ve svém životě odkázáni sami na sebe. Nemohou žádat o podporu stárnoucí rodiče a třeba ještě nemají stálého partnera, o kterého by se opřeli v případě nepřízně osudu. Proto když se jim něco stane, pojistka jim usnadní situaci. Také v pozdějším důchodovém věku, kdy už jsou děti odrostlé, je pojistka vhodná. Může pokrýt léčebné výlohy. A koneckonců vyplatí se pojistit i děti. Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech, a pokud se dítě vážně zraní nebo onemocní chorobou vyžadující dlouhodobé léčení, jeho situace zpravidla přinese výpadek příjmů jednoho z rodičů, který se o dítě musí starat. Pak je pojistka dítěte užitečná. Při výběru pojistky se ale vyplatí využít srovnávač, kterému nabídnete tvrdá data o svých výdajích i příjmech, rezervě, dluzích.