13 tipů, jak zdokonalit svůj make-up

13 tipů, jak zdokonalit svůj make-up

Každá žena tráví u zrcadla každý den doslova hodiny. To však neznamená, že během hodin vykouzlí dokonalý make-up. I když se ženy snaží, ne vždycky je takový, jaký by si přály, aby byl. Právě pro ženy, které se dnes a denně snaží o to, aby měly dokonalý make-up, máme rovnou třináct tipů. Malujte se denně jako profesionální a následně to třeba učte další vaše známé.  

Třináct tipů na dokonalý make-up 

1) Namočení beauty blenderu, protože se s ním bude lépe pracovat a make-up bude vypadat přirozeněji. 

2) Natočit si řasy předtím, než aplikujete řasenku, protože budou vypadat delší a perfektně oddělené. Slouží k tomu kleštičky na řasy, které koupíte v každé drogerii. 

3) Při aplikaci ostré oční linky použít lepící pásku, aby nikde nebylo nic navíc a vypadala perfektně. To je tip zejména pro ženy, které trápí právě to, že neumí hezkou dokonalou linku. 

4) Smíchat si dva odstíny make-upu, protože ne pro všechny musí být dokonalý odstín. 

5) Používat bázi pod make-up, protože make-up bude držet celý den. 

6) Použít fixační sprej, protože je voňavý, osvěžující a make-up vydrží celý den. 

7) Koupit si kvalitní štětce, protože udělají polovinu práce za vás. 

8) Mýt si štětce, protože se v nich drží bakterie a pokud jsou špinavé, hůř se s nimi nanáší produkty. 

9) Nedávat si make-up pod oči, ale použít jen korektor. Oční okolí je už tak dost suché a pokud tam aplikujete make-up, který je těžký, tak bude ještě více citlivé. Navíc make-up pod očima nebude vypadat moc hezky, nepřirozeně. 

10) Používat opravdu jen tolik korektoru, kolik potřebujete. 

11) Zapudrovat si oční okolí hned po tom, co si aplikujete korektor.  

12.) Aplikovat si korektor pod jedno oko a hned ho takzvaně  “vyblendovat”, protože pokud se jednou setkáte s korektorem, který opravdu rychle zasychá, tak už ho pak “nevyblendujete” tak snadno. 

13) Udělat si první stíny, oprášit, co z nich opadalo a až pak aplikovat make-up a korektor. Popadané prášivé stíny se z očního okolí velmi těžko odstraňují.