5 důvodů, proč si pořídit taštičkovou matraci

5 důvodů proč si pořídit taštičkovou matraci

Přemýšlíte nad kvalitní matrací? Podívejte se s námi na 5 důvodů, proč bude taštičková matrace tím nejlepším řešením. Jste zvědaví? Jdeme na to. 

Vydrží opravdu dlouho

Taštičková matrace se svou životností pohybuje v desítkách let. Po celou dobu ji budete moci spolehlivě užívat, aniž by změnila své vlastnosti. Na rozdíl od pěnových matrací se totiž nikdy neproleží. Výdrž této matrace je vysoká i v případě, že je její uživatel ve váhové kategorii 130 kilo a více. Zde nabízejí taštičkové matrace skutečně nejlepší podmínky. 

Pohodlí pro každou část těla

Taštičková matrace je většinou výrobců tvořena tak, aby se jednotlivé pružinky maximálně přizpůsobily požadavkům každého uživatele. Proto výrobci tvoří produkty, které mají anatomicky tvarované zóny. Ty vytvářejí optimální podmínky pro ramena, krční páteř i oblast zad. Výsledkem je pohodlí, které skutečně oceníte. 

Luxusní výška

Taštičkové matrace jsou svou výškou skutečně luxusní. Zaručují tak pohodlné vstávání i nasedání na matraci. Tuto výšku, která pramení z přirozeného uložení taštičkových pružinek, ocení mladší i starší uživatelé. 

Bezpečné uložení pružinek

Když se řekne pružinová matrace, mnoha lidem se stále vybaví proleželé matrace, ze kterých trčí ocelové pružiny. Toho se při dnešních technologiích již dávno bát nemusíte. Každá z malých pružinek se totiž ukládá zcela individuálně do taštičky z netkané textilie. Nikdy se nepotkají, nikdy taštičku neopustí. Komfort je tedy zajištěn. 

Výborně odvětrávají

Taštičkové matrace mají ještě jednu výhodu – výborně se odvětrávají a odvádějí vlhkost od svého uživatele. Je to dáno dostatkem vzduchu i prostoru mezi jednotlivými pružinkami, ale také antialergenní úpravou materiálu, ze kterého je tvořena okolní hmota matrace. 

Taštičkové matrace v současné době patří mezi špičku v nabízených matracích. Budou vyhovovat také vám?