Výbava svářeče. 5 věcí, bez kterých se neobejdete

Výbava svářeče. 5 věcí, bez kterých se neobejdete

Ať již budete svářet jako hobby aktivitu, nebo jako profesionální řemeslník, je několik základních prvků, které byste vždy měli mít. Co patří mezi základní výbavu svářeče?

Svářečka

Svářecí invertory MIG – MAG, invertory MMA – TIG – AC/DC a další patří mezi základní výbavu svářeče. Podle druhu svařování, které budete používat. Svářecí sety nebo vhodné příslušenství ke svářečkám patří mezi zásadní potřeby, bez kterých se neobejdete. 

Kukla

Svářecí kukla je další potřeba svářeče. Měla by mít vyztužený skelet, velký průzor a mnohé další funkce, které oceníte při běžném provozu. U některých kukel je také možnost funkce broušení. Některé kukly mají také filtračně ventilační jednotky. Plynový filtr je také některá z možností, kterou lze na kuklu později připevnit. 

Svářecí dráty 

Vybírejte vždy svářecí drát nejvyšší kvality. Nabízejí se nejen poměděné a nepoměděné přídavné materiály pro svařování ocelí. Vybírejte svařovací dráty, se kterými můžete svařovat ve všech polohách. U drátů vždy rozhoduje, jaký materiál budete svařovat. Některé dráty jsou vhodné na svařování oceli, jiné pak na nerez. 

Elektrody

Snažte se nakupovat elektrody, u kterých bude osvědčená kvalita a dobrá cena. Vždy vybírejte, zda potřebujete elektrodu pro profi nebo hobby svařování. Elektrody by měly mít potřebné atesty a certifikace. Nejčastěji se používají obalené elektrody nebo wolframové elektrody, se kterými můžete svářet také hliník, ocel a nerez. 

Ochranné pomůcky

Ochranné pomůcky by měly být tvořeny ze speciálních textilií, nebo z hovězí kůže. Rukávníky, nákoleníky, zástěry a rukavice se řadí mezi základní potřeby, které ocení nejen profesionální svářeči, ale také ti, kdo svařují pro svou hobby aktivitu. Ochranu hlavy a čelové pásky do svařovacích kukel také nevynechejte. 

Ať již budete svařovat při svých hobby aktivitách, nebo se stáváte profesionálním svářečem, bez těchto pěti okruhů se vaše aktivita rozhodně neobejde. Vždy se snažte vybírat zboží nejvyšší kvality, které zajišťuje bezpečný provoz vaší činnosti.