Jak zvelebit město nebo obec

Jak zvelebit město nebo obec

Přemýšlíte nad tím, jak udělat vaši obec krásnější? Poradíme vám pár tipů na to, jak vaše město nebo vesnici zvelebit.  

Sportovní prostor pro každého  

Přejete si, aby se lidé ve vaší obci mohli konečně setkávat na čerstvém vzduchu a zdokonalovat svou fyzickou kondici? Pořiďte do vašeho města workoutové hřiště. Stávající sportovci budou mít prostor pro venkovní cvičení a noví zájemci o zpevněné tělo budou mít konečně možnost, jak odstartovat novou etapu svého života.  

Pohoda na cestě  

Město či vesnice by také měly disponovat dostatkem prostoru k pohodlnému posezení. Parkové lavičky existují v mnoha provedeních a představují jedinečnou možnost, jak dopřát spoluobčanům odpočinek na jejich každodenní cestě. Možná právě na jejich cestě za nákupem nebo za sportovními aktivitami budou mít chvíli na to, aby povykládali o životě s někým dalším.  

Žádné odpadky 

Přejete si, aby byla vaše obec reprezentativní, a aby ji nehyzdily odpadky? Dopřejte svým spoluobčanům dostatek odpadkových košů. Ty umístěte na nejvíce frekventovaná místa, kde se lidé často setkávají. Předejdete tak nepořádku v rámci obce. 

Trocha zeleně i dekorací 

Možná se to zdá být jen nepatrný prvek v rámci městského mobiliáře, ale zeleň a dekorace na obecní budovy prostě a jednoduše patří. Je to znakem dobrých mravů i toho, že vám záleží na podobě vaší obce. Dekorace, které využíváte pro podzimní nebo zimní čas, přitom nakoupíte pouze jednou, poté už je jen znovu a znovu využíváte.  

Výtvarné umění za hubičku 

Přejete si, aby se v prostorách patřících vaší obci vyskytovala umělecká díla, která budou reprezentativní a zároveň je nebudete muset platit? Oslovte žáky vaší školy, nebo uspořádejte malou výtvarnou soutěž mezi obyvateli vaší obce. Zadejte téma a těšte se, kdo všechno se přihlásí.  

Už se těšíte, až si vaši obec zútulníte? Využijte naše tipy a dejte se do změn k lepšímu.