Emo účesy aneb extravagance ve střihu a barvách se bát nemusíte

Extravagance v účesu

Emo styl, zdůrazňující citlivost a prožitky vlastního vnitřního světa, čerpá inspiraci v punku, a to i v oblasti účesové tvorby. Propracovaný Emo účes upoutá každého na první pohled. Výrazné kontrastující barvy a jejich kombinace společně s atypickými střihy dodají vlasům švih.

Asymetrie a vrstvy vytvoří bohatou hřívu

Nejjednodušší variantou Emo účesu je jednobarevný výrazný střih s různě dlouhými a na sebe navrstvenými prameny. Výsledek pak vypadá velmi objemně a střapatě.

Obvykle Emo účesy znamenají různé asymetrické střihy vlasů, u nichž se jejich délka liší na pravé a levé straně tváře a na celé hlavě i o několik centimetrů. Používá se také kontrastní barva na podbarvení vlasů, aby se co nejvíce zdůraznila střapatost sestřihu. Pro podtržení plnosti účesu se vrství jednotlivé prameny a barvy na sebe.

Výrazné pruhy upoutají

Základ většiny Emo účesů tvoří tmavé vlasy, z nichž vystupují výrazné barevné prameny.

Barevné kombinace mohou být různé, nejčastější je černá či tmavě hnědá s výrazným červeným, růžovým, modrým či fialovým proužkem. Není však pravidlem, že základní barva musí být tmavá. Objevuje se například i jemná blond barva v kombinaci s růžovými, červenými či modrými nebo zelenými prameny a vypadá velmi efektně. Proužek také nemusí být jenom jeden, můžeme jich zvolit více a to i v různých barevných tónech.

Rovné prameny i vlny, ježek či patka

Kombinovat lze i rovné prameny s vlnitými. Odvážnější lidé se nemusí obávat ani částečného ježka, kdy například část vlasů na temeni trčí a zbytek splývá podél hlavy. Vyznavači emo stylu často volí velkou patku zakrývající část obličeje. Meze se ale nekladou ani kreativitě v účesové tvorbě, ti nejodvázanější mohou zkusit i více barevných vrstev na sobě, třeba v podobě duhy.