Doporučená výbava na motorku. Nestačí jen lékárnička

Doporučená výbava na motorku. Nestačí jen lékárnička

Zřejmě víte, že podle vyhlášky 341/2014 Sb. je povinností každého motocyklisty mít u sebe lékárničku, jejíž prvky neprošly expirační dobou. To ale rozhodně není vše, co se vám může hodit. Co zajímá policii? 

Tohle bude kontrolovat policie

Když vás zastaví policie, vaše moto bunda nebo chrániče je zajímat nebudou, ale moto helma třeba ano. Při běžné silniční kontrole se ale kromě dokladů může policista zaměřit na vaši lékárničku. Ze zákona má právo kontrolovat její obsah a také dobu expirace jednotlivých součástí. Víte, co by vlastně měla lékárnička na motorku obsahovat? Jsou to tyto prvky:

  • náplast s polštářkem
  • hotový obvaz s 2 polštářky
  • hotový obvaz s 1 polštářkem
  • škrtící pryžové obinadlo
  • latexové nebo pryžové rukavice v obalu

Máte vše v pořádku? Výborně. Nyní se podíváme na potřeby, které se vám při cestách mohou také hodit. 

Užitečné potřeby

Lékárnička je povinné minimum. Každý, kdo již nějakou dobu jezdí, ale ví, že je dobré si s sebou vždy vzít také další užitečné potřeby. Nikdy neuděláte chybu, když si s sebou, zejména na delší vyjížďku nebo cestu, vezmete motorový olej. Nářadí je také potřebné. Bude se vám hodit například při výměně žárovky, nebo třeba pojistky. Když už jsme u toho, máte s sebou alespoň jednu žárovku a pojistku jako náhradu těch, které ve stroji máte? Výborně! Co dalšího se hodí mít? 

Nezapomeňte doma

Při cestách se vám může hodit i sprej nebo set na opravu pneumatiky, se kterým dojedete do nejbližšího servisu a nezůstanete trčet v přírodě. Reflexní vesta a čelovka – to jsou také věci, které se hodí přibalit. Dokument o záznamu o dopravní nehodě byste s sebou měli mít, stejně jako v autě. 

Máte vše přichystáno? Výborně, můžete se vydat na cestu. Nyní vás nepřekvapí běžné situace, ke kterým během jízdy na motocyklu může dojít. Budete připraveni si malé opravy zajistit sami.