Petra Kvitová a co o ní možná nevíte

Petra Kvitová a co o ní možná nevíte

Na prstech jedné ruky bychom mohli vyjmenovat úspěšné české sportovce, na které můžeme být právem hrdí. Jedním takovým sportovcem je také Petra Kvitová, kterou můžeme znát i díky jejímu vztahu s Pavlem Štěpánkem. To však není to jediné, co jste o Petře Kvitové možná nevěděli. Prozraďme si o jedné z našich nejlepších tenistek něco více. Určitě budete překvapeni. 

Zajímavosti o Petře Kvitové 

· K tenisu byla odmalička vedena. Přece jen její otec byl dokonce tenisovým trenérem, navíc její celá rodina se tomuto sportu aktivně věnovala. 

· S tenisem začala zhruba ve svých šestnácti letech, kdy startovala v TJ Fulnek, a to pod přísným vedením svého otce. 

· Své první tenisové úspěchy zažila tehdy, kdy hrála za tenisový klub TK Agrofert Prostějov. Právě s tímto klubem několikrát za sebou vyhrála mistrovství republiky smíšených družstev. 

· Když započala oficiálně svou tenisovou kariéru roku 2006, úspěchy se začaly hrnout jako lavina. Hned po oficiálním nakročení do světa profesionálních sportovců Kvitová vyhrála v Pardubické juniorce a stala se následně zlatým talentem roku. 

· Všichni ji však známe hlavně díky triumfu ve Wimbledonu roku 2011, kdy se dostala až do finále, v němž zvítězila a připsala si tak svůj první grandslamový titul. 

· Známá je hlavně díky svým vztahům s tenisty. Nejdříve to byl tenista Adam Pavlásek, se kterým se však rozešla. Následoval vztah s Radkem Štěpánkem, se kterým se také rozešla. Poté nastoupil hokejista Radek Meidl, s nímž byla dokonce zasnoubená, později se však veřejnost dozvěděla smutnou novinu, a sice že pár zrušil zásnuby a rozešel se. Pak se ale vrátila k tenistům, konkrétně k Pavlovi Štěpánkovi, ovšem ani v tomto případě vztah nevydržel. Poslednímu vztahu však velmi fandila i veřejnost, tenisté se však později nechali slyšet, že bylo opravdu těžké skloubit jejich profesní život s tím soukromým.