I koření může podpořit hubnutí. Víme, jaké koření to dokáže

I koření může podpořit hubnutí. Víme, jaké koření to dokáže

Jelikož chce drtivá většina z nás docílit krásné a štíhlé postavy do léta, kdy se bude promenádovat na koupalištích, snaží se o úpravu jídelníčku. Ne nadarmo se říká, že štíhlá postava je rovných osmdesát procent úspěchu. Proto nejdříve upravte svůj jídelníček a snažte se ho dodržovat, protože jen tak docílíte krásné a štíhlé postavy. Pohyb a pitný režim tvoří jen zbylých dvacet procent. Jídelníček by měl být pestrý, rozmanitý a zdravý, rozhodně by v něm neměly chybět konkrétní druhy koření podporující hubnutí. Že jste nevěděli, že takové druhy koření existují? Ano a jejich opravdu mnoho! 

V dnešní moderní době existuje opravdu mnoho podobných superpotravin a surovin, které podporují hubnutí tím, že zrychlují metabolismus či odbourávají tuky nebo urychlují trávení či způsobují pocit sytosti. Takovými zázraky jsou i určité druhy koření, které rozhodně do jednotlivých jídel v jídelníčku zařaďte.  

Zázvor nejen jako lék 

O zázvoru se ví, že léčí. To je všeobecně známý fakt. Už od pradávna se užívá k léčbě bolesti břicha, také k léčbě poruch trávení nebo dokáže ulevit od nevolnosti i od nadýmání. Obecně lze říct, že zázvor je ochráncem našich střev. Co však ještě umí, tak je nastartování metabolismu, díky čemuž rychleji hubneme.  

Hřebíček nejen jako voňavé koření 

Pokud bychom měli vyjmenovat nejvoňavější koření, zmínili bychom jednoznačně hřebíček. Není to však jen voňavé koření, ale je z něj možné připravit lahodný čaj, který taktéž urychlí metabolismus a pomůže tím odbourat tuky, které náš trápí.  

Černý pepř třeba urychluje trávení 

Černý pepř se přidává takřka do každého jídla. Málokdo ale ví, že dokáže urychlit trávení. Tím pádem předchází vzniku zácpu nebo zabraňuje průjmům a kolikám. Podporuje pocení a moření, dokáže odstraňovat toxiny z těla a mimo jiné zbavuje organismus přebytečné vody, která je často důvodem, proč si člověk připadá obézní.