Alžběta II. je známá pro své zvláštní stravovací návyky. Znáte alespoň některé?

Alžběta II. je známá pro své zvláštní stravovací návyky. Znáte alespoň některé?

Královna Alžběta II. se zapsala do světa mnohými milníky. Například se jedná o nejdéle vládnoucí panovnici v celé historii Velké Británie. A i když se jí věk schyluje už skoro ke stovce, přesto vypadá naprosto fantasticky. Člověk si hned pokládá otázku, jak je to možné? Jak v jejím požehnaném věku může vypadat stále tak skvěle a svěže? Odpovědí jsou možná její stravovací návyky, které nepatří zrovna k typickým nebo obyčejným. Ostatně právě pro své zvláštní stravovací návyky je po celém světě tak proslulá.  

Česnek? Ne, díky 

O česneku se ví, že je to přírodní antibiotikum. Ovšem i když se to ví, královskou rodinu to zkrátka nezajímá. Ani Alžběta II., ani celá královská rodina česnek nejí. Královna tuto zeleninu však odmítá nejen z důvodu etikety, ale také zkrátka proto, že jí česnek prostě nechutná. V mnoha chvílích je to však dobře, alespoň jí nikdy nebude zapáchat z úst.  

Plastové krabičky plné ovoce 

Co však královna miluje, tak je ovoce, a to ideálně čerstvé. Když si ho však nemůže dopřát u snídaně, vezme si ho s sebou na vyřizování různých událostí. Nedává si je však na zlaté talíře, i když by samozřejmě mohla. Většinou si je nosí ve žlutých plastových krabičkách, které jsou v porovnání se zlatými talíři daleko praktičtější. Nemyslíte? 

Když chleba, tak bez kůrky 

Když začínají děti jíst, většinou se jim z chleba okrajuje kůrka. Je to proto, aby chléb dobře sežvýkaly, ostatně někdy je to jenom z čistého rozmaru – dětem kůrka ne vždycky chutná. I když však královna není už dávno dítě, i ona si dopřává chleba bez kůrky. Jí takzvané sendviče, které jsou plněné například okurkou, tuňákem a majonézou. To miluje! Ale kůrka – ta na sendvičích zkrátka být nesmí. 

Čokoládový dort na denním pořádku 

Zatímco někteří si nedokážou den představit bez šálku horké kávy, královna Alžběta II. si ho nedokáže představit bez čokoládového dortu. Ten musí být vždycky k dispozici.