Aromalampy jako spása při bolestech hlavy. Od jakých dalších problémů ulevují?

Aromalampy jako spása při bolestech hlavy. Od jakých dalších problémů ulevují?

Takzvaná aromaterapie je pojem poměrně známý, ovšem na vlastní kůži vyzkoušel aromaterapii opravdu jenom málokdo. A to v tom není žádná věda! Stačí, když si do difuzéru nebo do aromalampy koupíte nějaký příjemný esenciální olej, který rozvoní prostor, v němž chvilku pobudete. Přírodní vůně ovlivňují část mozku spojenou s emocemi, s dýcháním, se stresem, také s hormonální rovnováhou. I díky tomu aromalampy a vůně, které si do aromalamp zakomponujete, vás rychle zbaví všeho, co vás trápí.  

I když mnoho lidí o aromaterapii slyšelo, jen málokdo ví, na co konkrétního zabírá a na co pomáhá. Aromaterapie dokáže ulevovat od mnoha zdravotních problémů a také neduhů. Jak jsme zmínili, stačí vůně jen vnímat, rozhodně se nesmí aplikovat na kůži. I díky vnímání nás však dokážou lecčeho zbavit.  

Zklidní nervovou soustavu člověka 

Pokud jste věčně v neklidu, pokud se potřebujete uklidnit, pak doporučujeme právě aromaterapii, která vás mimo jiné zbaví i stresu. Zvolte uklidňující vůně, jako je vůně levandule, pačuli nebo gerania. Právě tyto vůně vám během chvilky pomohou vybalancovat hormonální soustavu.  

Pomůžou vám soustředit se 

Aromaterapie je také skvělá ve chvíli, kdy se potřebujete soustředit. Abyste se lépe soustředili, pomůže vám třeba máta, dále také rozmarýn, který mimo jiné podporuje paměť, případně to můžete zkusit se šalvějí muškátovou, kterou šamani často používali k navození vizí.  

Uleví od menstruačních obtíží 

Jen ženy vědí, jak šílené jsou menstruační bolesti a obtíže. Ať už je to migréna nebo jenom bolest hlavy, která není doprovázena nevolností. I v tomto případě mohou vůně ulevit od bolestí a potíží. Stačí, když použijete třeba jasmín, který dokáže dát do rovnováhy emoce, pomocníkem může být i šalvěj, máta, citronová tráva nebo třeba růže a rozmarýn.