Bylinky, které vám pomohou zhubnout. Znáte je všechny?

Bylinky, které vám pomohou zhubnout. Znáte je všechny?

Pokud chcete zhubnout, měli byste se zamyslet zejména nad svým stravováním. Nejeden nutriční specialista nebo odborník na hubnutí vám řekne, že správné stravování je alfa omega celého hubnutí. Nemusíte samozřejmě chodit jenom do obchodů zdravé výživy, kde nakoupíte celou řadu superpotravin, můžete si natrhat na své zahrádce bylinky. I ty totiž zařaďte do jídelníčku. Proč? Protože některé vám mohou při hubnutí výrazně pomoct. 

O tom, že některé druhy superpotravin pomáhají při hubnutí, jste už určitě slyšeli. Ale že pomáhají při hubnutí i bylinky? To je pro vás možná novinka! Prozraďme si několik bylinek, které vám zaručeně pomohou zhubnout. Okořeňte jimi pokrmy nebo si z nich uvařte čaj. 

Kontryhel žlutozelený

Pokud se nacházíte zrovna na začátku redukční kůry, určitě byste měli využít kontryhel, který pomáhá tělu, aby se zbavilo zbytečného množství vody. Pokud máte se zadržováním vody potíže, kontryhel bude pravděpodobně váš nejlepší parťák. Kromě jiného upravuje cyklus žen a pročišťuje organismus, což se při hubnutí taktéž může hodit. 

Fenykl obecný

Pěstujete na své zahrádce fenykl? V tom případě děláte dobře. I tato bylinka bude při hubnutí naprosto nepostradatelná. Fenykl totiž podporuje redukci váhy. Jako bonus lze z rostliny využít všechny její části! Kromě toho, že podporuje redukci váhy, jak již bylo zmíněno, je fenykl bylinkou, která má močopudné účinky, podporuje imunitní systém člověka a podporuje činnost jater. Dětský fenyklový čaj je natolik oblíbený, že si to ani neuvědomuje.

Ženšen pravý

O ženšenu jste možná už slyšeli. A jakpak by ne! Jedná se o jednu z nejmocnějších a nejvýznamnějších bylin. Ženšen pravý je přírodním antioxidantem, který obsahuje mnoho účinných látek, jež tělo potřebuje ke svému každodennímu fungování i k hubnutí. Ženšen bývá nejčastěji užíván jako doplněk stravy, ale také ho lid užívají ve formě čaje. Kromě jiného vám sníží chuť k jídlu a má stimulační účinky.