Chov ptactva jako stále oblíbenější koníček. Budete chovat holuby nebo andulky i vy?

Chov ptactva jako stále oblíbenější koníček. Budete chovat holuby nebo andulky i vy?

Potřebujete svůj volný čas vyplnit nějakým zajímavým koníčkem a zároveň hledáte nějakého adepta na vašeho domácího mazlíčka, o kterého byste se mohli starat a díky kterému byste nikdy nebyli sami? Co třeba se dát na chov ptactva! To je koníček, který vám skvěle vyplní volný čas, na druhou stranu vám přinese okřídleného společníka, který vám bude dělat společnost. 

O chovu ptáků si každý myslí, že je to dávno zapovězené hobby. Je sice pravdou, že se jedná o jeden z vůbec nejstarších koníčků, jaké kdy vůbec byly, ale pravdou taky je, že se právě tento koníček dostává do popředí a získává na popularitě. Přece jen se jedná o takzvaný offline koníček, tedy k němu nepotřebuje mobilní telefon ani jinou technologii. Na chvilku tak vypnete a vzdálíte se rychle ubíhajícímu internetovému světu, v němž každá den žijete. 

Důvodů, proč tedy začít chovat ptáky, máme nespočetně mnoho. Otázkou však je, jaké konkrétní ptáky chovat?

Ptáci pro začátečníky

Pokud si samozřejmě troufáte na velké exotické papoušky hned ze začátku, pak do toho. Začátečníkům však doporučujeme trochu jiné ptáky, kteří budou skvělými společníky. Například andulky jsou nenároční okřídlení společníci, kteří toho k životu a ke své spokojenosti mnoho nepotřebují. Podobně je na tom kanárek, který potřebuje jen hezkou ptačí klec. Dokonce je možné chovat i holuby, pokud jim tedy pořídíte dostatečně velký holubník, kde budou moct trávit své dny. 

Na obydlí záleží

Zatímco holubům je nutné pořídit ještě holubí vlety, jiným ptákům postačí správné chovatelské zařízení, tedy jinými slovy obydlí, v němž budou bydlet. Zatímco papouškům jsou určeny spíše venkovní voliéry, menším ptákům postačí klasické klece pro ptáky. Ať už ale hledáte jakékoli obydlí pro ptáky, postavte si ho ze stavebnice Aluhobby, která je vysoce kvalitní nejen díky hliníkovým profilům, z nichž se skládá.