Jak efektivně zabezpečit bazén?

Jak efektivně zabezpečit bazén?

I když se s námi léto definitivně rozloučilo, možná se ještě trápíte s bazénem, který v současné době zazimováváte. Bazén je součástí letních radovánek a bez něj by to rozhodně nešlo. Proto se nabízí otázka, jestli jste ho letos v létě měli dostatečně dobře zabezpečený? Nebo k jeho zabezpečení vůbec nedošlo? Pokud jste ho neměli zabezpečený, možná se vám stalo, že závistivý soused se na něm podepsal. Stejně tak mohly na vaši zahradu zamířit nevítané návštěvy, které se také na bazénu doslova vyřádily. Jestliže se to letos stalo, příští rok se proti tomu obrňte správným zabezpečením.  

Nezabezpečený bazén je skutečně velkým rizikem. Jelikož bazén není malá investice nebo nízkonákladová záležitost, měli byste svůj bazén skutečně dobře zabezpečovat. A my vám prozradíme, jak na to.  

Investujte do bezpečnostní plachty 

První možností, jak zabezpečit svůj bazén, je bezpečnostní plachta. Díky bezpečnostní plachtě se do bazénu nedostane ani velice vynalézavý domácí mazlíček nebo dítě, které bude zvědavé. Sice je bezpečnostní plachta skvělým způsobem, jak zabezpečit bazén, na druhou stranu jistou nevýhodou je neustálé natahování nebo skládání plachty.  

Nechcete zastřešit bazén? 

Další možností, jak zabezpečit bazén, je zastřešit ho. Je to pravděpodobně nejbezpečnější a nejkomfortnější možnost. Zastřešení bazénu je dokonce možné zamknout, tudíž můžete nechat děti hrát si v okolí bazénu, také můžete klidně spát, protože váš bazén bude zcela chráněn před zloději a chuligány.  

Řešením jsou i lamely 

Bazén je možné zakrýt i pomocí lamel. Ty se jen rozprostřou po povrchu bazénu a ty tak splňují základní bezpečnostní funkci. Unesou dokonce i dospělého člověka, pokud by si na ně někdo stoupnul. V současné době se dokonce vyrábí i s elektrickým pohonem, tudíž je můžete ovládat na dálku.