Jak si vybrat bezpečnostní zámek

Jak si vybrat bezpečnostní zámek

V současné době jsou zloději čím dál lépe informovaní, vybavení a také stále zručnější. Mají stále důmyslnější a promyšlené způsoby, jak se dostat do našeho obydlí a k našemu majetku. Je tedy nutné stále zdokonalovat i naše zabezpečovací zařízení a dobře zajistit naše nemovitosti. Jednou z takových metod, jak ochránit svůj majetek, jsou určitě bezpečnostní zámky. Bezpečnostní dveře jsou také nutností. Většina lidí si totiž pod pojmem bezpečnostní zámek představí bohužel jen ten zámek u vchodových nebo jiných dveří. Do svého bytu či domu je ale nutné dát zejména i bezpečnostní dveře.

Existují ale i další bezpečnostní zámky, třeba zámky na notebook, na vaše okna i na dveře výtahu. Na trhu je spousta typů bezpečnostních zámků. Je nutné se zabývat hlavně těmi, které pomáhají chránit náš majetek proti zlodějům. Pro naše potřeby bylo inovováno a vyvinuto nespočetné množství různých typů zámků. Jde o visací zámky, různé petlice a uzamykatelné závory. Nejpoužívanější jsou v domácnostech bezpečnostní vložky do dveří. Dají se namontovat také do stávajících dveří, které už máme doma, a nemusíte měnit kvůli tomu celé dveře.

Jestliže ale nesplňují požadavky na pevnost konstrukce a rámu, je třeba zjednat nápravu. Můžeme koupit úplně nové bezpečnostní dveře, nebo necháme zrekonstruovat stávající dveře. Rekonstrukce dveří rozhodně přispěje k větší bezpečnosti. Necháme dveře zevnitř důkladně oplechovat a namontovat bezpečnostní zámek. Dveře jsou pak odolné zejména proti proražení, jejich vyražení a dalšímu mechanickému poškození. K dostání jsou i zámky s biometrickou ochranou nebo také na otisk prstu. Přináší hned několik výhod. Už neztratíte klíče, nikdy je nezapomenete a nebudou vám zatěžovat kapsy obleku. Také se již nikdy nemusíte bát, že si někdo udělá jejich kopii.