Kvalitu spánku dokáže ovlivnit i “obyčejné” povlečení!

Kvalitu spánku dokáže ovlivnit povlečení

Kvalitní spánek je důležitým aspektem v našem životě. Ostatně spánkem strávíme průměrně 6-8 hodin denně, což je téměř třetina našeho života. Na kvalitě spánku se bezesporu nejvíce projevuje vhodně vybraná matrace, neméně je ale také důležité správně vybrané ložní prádlo, které má vliv na pociťované pohodlí.

Materiál, barva a vzor a – tři základní věci, které u povlečení na lůžkoviny vnímáme. Prioritou je pro nás kvalita materiálu a jeho údržba. Finální výběr vzoru povlečení už záleží na osobním vkusu každého z nás, nebo například na stylu zařízení ložnice. Materiály, ze kterého jsou povlečení vyrobena ovlivňují vlastnosti jako je hřejivost, vlhkost či prodyšnost. Není divu, že každé povlečení nevyhovuje každému, jako i každé povlečení není vhodné pro všechna roční období.

Ložní prádlo se dnes ale vyrábí i různých velikostech. Ve většině případů můžeme narazit na standardní velikosti ložního prádla. Nejčastější velikostí je 140 x 200 cm, případně varianta s prodlouženou délkou 140 x 220 cm. Na tuto informaci je nutno si dát pozor, abyste nemuseli povlečení zbytečně zkracovat. Další častou vyskytující se mírou bývá ložní prádlo na osobní přikrývku a to ve velikosti 70 x 90 cm. Můžete také narazit i na méně časté velikosti jako je povlečení na rozměrnou přikrývku tzv. francouzskou deku 200 x 200 cm (220 x 240 cm v prodloužené variantě). Naopak do postýlek pro naše nejmenší vybereme rozměr 90 x 130 cm. To samé také platí pro polštáře, protože mimo těch klasických rozměrů se dá dnes pořídit i velké množství atypických velikostí.