Jak vybrat tu nejlepší postel?

Jak vybrat tu nejlepší postel?

Věděli jste, že v posteli trávíme skoro třetinu svého života? Prožijte tedy tuto třetinu života kvalitně na kvalitní posteli. Mnozí lidé si myslí, že postel jako taková se na kvalitě spánku nijak neprojevuje, ale to je samozřejmě lež. Stejně jako se na kvalitě spánku projevuje matrace, tak má vliv na kvalitu spánku také postel, proto je nutné vybrat tu nejlepší. Přece jenom na ní budete dnes a denně trávit v průměru osm hodin, a to je už dostatečný důvod pro to, abyste investovali skutečně do té nejlepší.  

Postel by měla mít rám i čelo 

Co je základem postele? Co tvoří postel? Je to rozhodně rám. Pokud byste neměli na posteli rám, rázem byste spali jen na matraci a na zemi. Proto je důležité vybírat postel právě podle rámu a od rámu se následně odpíchněte.  

Nezapomeňte na to, že správná postel by měla mít také čelo. Podle feng-šuej se tak ví, co je pro postel dominantní a je to jakási optická bariéra, která podle zmiňovaného starého čínského učení dodává pocit bezpečí a také pocit pohody a klidu.  

Postel vybírejte i podle materiálu 

Při výběru postele je důležité také to, z jakého materiálu je postel vyrobená. Dnes se vyrábí postel z různých materiálů, a to třeba z lamina, také jsou čalouněné postele, samozřejmě bychom našli na trhu i kovové postele nebo postele z masivu. Pro jakou se rozhodnete vy? Každá má své pro i proti, o tom se ostatně informujte u prodejce, který vám rázem prozradí, jak je na tom která postel.  

Jakou výšku má vybraná postel? 

Při výběru postele je důležité zaměřit se také na výšku postele. Podle odborníků byste měli mít postel vysokou zhruba padesát centimetrů. Tak je to z ortopedického hlediska zcela správně. Obecně se však udává rozmezí mezi padesáti až pětašedesáti – to je optimální a takto vysoká postel by měla být, aby se vám na ní dobře spalo.