Zvažujete koupit čističku vzduchu? Poradíme vám s výběrem

Zvažujete koupit čističku vzduchu? Poradíme vám s výběrem

Chcete něco udělat pro své zdraví? Měli byste investovat do čističky vzduchu. Čistička vzduchu je jednoznačně skvělý přístroj, který patří do každého interiéru. Mnozí lidé si říkají, že v jejich domácnosti je čisto, ale pravdou je, že ve vzduchu v interiérech se pohybuje více nečistot a alergenů než venku ve velkoměstě. Pokud chcete tedy upevnit své zdraví, doporučujeme vám do čističky vzduchu investovat.  

Čistička vzduchu dokáže vyčistit vzduch od prachu, nečistot nebo od mnoha různých alergenů, které způsobují nepříjemné alergie. Zejména alergici nebo astmatici by měli do čističky vzduchu investovat, může to výrazně zlepšit jejich zdravotní stav.  

Pokud jste se rozhodli do čističky vzduchu investovat, možná se ptáte, jakou si vybrat nebo podle čeho si čističku vzduchu vybírat. Na trhu jich je skutečně hodně, co při výběru hraje roli? 

Roli hraje design 

Celkový design – ten hraje svou roli. U většiny domácích spotřebičů se nemáme dívat na to, jak vypadají, jak jsou zpracované po designové stránce. Jenže u čističky vzduchu je to jiné. V tomto případě bychom se rozhodně měli dívat na to, jak vypadají čističky po designové stránce. Budou totiž v našem interiéru neustále, budou stále na očích, nikam je neschováte. Proto musí do moderního interiéru dokonale zapadnout.  

Na výkonu záleží 

Kromě toho také záleží na výkonu. Podle výkonu si čističku vzduchu kupujte. Obecně platí to, že čím větší je místnost, ve které chcete vzduch vyčistit, tím vyšší by měla čistička výkon mít. Jednoduchá rovnice, kterou mějte při výběru čističky vzduchu na paměti.  

Důležitá je spotřeba 

Nechcete však, aby vás čistička vzduchu přišla na hotový majlant. Musíte se tedy také zajímat o spotřebu. Samozřejmě, že se najdou vícenákladové čističky, ale najdete taky takové, které “žerou” tolik elektřiny jako třeba jedna jediná obyčejná žárovka.