Plánujete zbourat dům? Odpovíme na otázky, na které se bojíte zeptat

Plánujete zbourat dům? Odpovíme na otázky, na které se bojíte zeptat

Staré domy se buď rekonstruují, nebo bourají. Pokud mají staré nemovitosti špatné rozvody elektřiny a plynu, pokud mají špatné základy nebo pokud jsou nehezky dispozičně řešeny, rekonstrukce se v takovém případě nevyplatí a je zapotřebí dům zdemolovat. Pokud byste se rozhodli pro rekonstrukci, bylo by to jen odložení demolice, která by přišla dříve nebo později. A jestliže jste se opravdu rozhodli pro demolici, prozradíme vám odpovědi na otázky, na které se bojíte zeptat nahlas. 

V souvislosti s demoličními pracemi si řada lidí pokládá mnoho otázek, které však nikdo nevyřkne nahlas. Důvodem je často strach z toho, že by člověk vypadal jako hlupák. Na zeptání se však není nic špatného, přesto jsme pro vás vypsali nejčastěji pokládané dotazy, na které jsme zároveň odpověděli. 

Co je to demolice?

I když si demolici každý dokáže představit, nikdo nezná její pravou definici. Pokud mluvíme o demolici, mluvíme o komplexním zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním nemovitosti. O demoliční práce jak ve Zlínském, tak třeba v Praze, se vám postará firma Stavby – demolice a bourání s.r.o.

Co potřebuju k tomu, aby mohla být demolice zahájena?

Demolice rozhodně není činnost, do které se můžete pustit hned. Musíte mít takzvaný demoliční výměr, což je jakési povolení k odstranění stavby. Bez demoličního výměru není možné nemovitost srovnat se zemí. 

Kromě demoličního výměru se často potřebuje i projekt k demolici, který je potřebný v případě, že má dojít k celkovému odstranění stavby. Cena za vypracování projektu k demolici se pohybuje od osmi tisíc korun a výše. 

Kolik stojí demolice?

Projekt k demolici však není to jediné, co budete platit. Uhradit se také musí demolice jako taková, její cena se však řeší individuální kalkulací dle ceníku a zaměření.