Jak zmírnit nadměrné pocení?

Jak zmírnit nadměrné pocení?

Zejména v létě bylo naším největším problémem nadměrné pocení. Mnohé lidi však trápí nadměrné pocení i nyní, i když venku už dávno nepanují vysoké teploty. Důvodem může být štítná žláza nebo zkrátka geny. Zatímco některé ženy využívají antiperspiranty, pravdou je, že mnohým ani antiperspiranty nepomáhají. V takovém případě se ptají, jak nadměrné pocení zmírnit?  

Kruhy pod pažemi nebo na zádech nejsou hezké, jsou spíše odpudivé. Navíc snižují sebevědomí člověka. Pokud si chcete udržovat vysoké sebevědomí, měli byste pocení zmírnit. A my vám prozradíme jak.  

Vyřaďte faktory, které mají na pocení vliv 

Důležité je předcházet vzniku nadměrného pocení. Lidé si to ani neuvědomují, ale pravdou je, že za nadměrným pocením stojí mnohé faktory. Prvním faktorem je kofein, tudíž omezte pití kávy na minimum. Druhým faktorem je nikotin, tudíž opět omezte kouření cigaret. Projeví se to na pocení, tím si můžete být jistí.  

Také byste měli ze svého jídelníčku vyhodit jídla, které jsou opět spouštěcími faktory nadměrného pocení. Je to například česnek, také kmín nebo kari. I cibule zvyšuje produkci potu.  

Když antiperspiranty nepomáhají 

Pokud vám nepomáhají ani antiperspiranty, které jsou účinnější než klasické deodoranty, pokud se potíte abnormálně i přesto, že jste se zbavili kávy, kouření i mnohých zmíněných potravin, pak je zaděláno na pořádný problém a je třeba s ním zamířit k lékaři. Můžou vám být předepsány například léky, ale také vám může být navrhnut chirurgický zákrok, kterého se nebojte – je to jen chvilka, která vám může zcela změnit život.  

Nadměrné pocení opravdu ubírá na sebevědomí a je to problém i krásy, nejen našeho zdraví. Je tedy třeba s tím něco dělat. Budete za to rádi nejen vy, ale také vaše okolí, které bude hodnotit nulové kruhy pod pažemi nebo na zádech velice pozitivně.