Sexy hubnutí

Sexy hubnutí

Pro spálení nadbytečných kilogramů, je samozřejmě nejdůležitější strava. Někteří sázejí na posilovnu, jiní chodí běhat či plavat, ale se svým partnerem můžete spalovat tuky také v posteli, což je mnohem příjemnější způsob.

Nedávné studie potvrdili, že sex nás dokáže zbavit až 100 kalorií, to však bylo testováno na mužském pohlaví. Odborníci z Kanady srovnávali spalování kalorií při běhu a sexu, ale žádné překvapení se nedostavilo, jelikož při běhu se samozřejmě spálí kalorií více.

Ženy versus muži

Ženy spálily průměrně 213 kalorií za 30 minut běhu, kdežto muži 276 kalorií. Sexem spálilo mužské pohlaví průměrně 101 kalorií za stejnou dobu, ale u žen to bylo pouze 69, takže rozdíl je podstatně větší než u mužů.

Samozřejmě je zajímavé, že muži spálí více kalorií než ženy, i když vykonávají stejnou činnost. Dle vědců se však jedná o rozdíl ve váze, protože muži váží více, takže výdej energie je při stejné činnosti vyšší a tím pádem i spalování kalorií. Co se týká sexu, tak někdy jsou muži aktivnější než ženy.

Užívejte si ho co nejvíce

Údaj 70 až 100 kalorií neplatí samozřejmě pro každého, hodnoty se liší podle toho, jaká je předehra či jak dlouho akt probíhá. Záleží také na poloze, či jak se partneři zadýchají, ale je dáno, že partner, který je nahoře, vydá víc energie než dole.

Ať už při sexu hubnete či ne, tak je sexuální aktivita pro zdraví prospěšná sama o sobě. Pravidelné provozování sexu snižuje výskyt rakoviny a zlepšuje mentální zdraví a náladu. Sex nám uvolňuje chemické látky, které působí na mysl relaxačně a dobře se nám pak spí.