Jak v létě pečovat o vlasy?

Jak v létě pečovat o vlasy?

Naše vlasy během léta doslova trpí. Neustále jsou vysilovány slunečními paprsky, o kterých je známo, že jsou nebezpečné. Málokdo však ví, že kromě vlasů trpí také pokožka hlavy, která je sluníčkem neustále vysušována. Abyste po létě neměli vlasy nezdravě vypadající, aby se zbytečně nelámaly a nevypadávaly, je třeba se o vlasy dobře starat už během léta. Pojďme si prozradit několik fíglů na to, aby i v létě vypadaly vlasy naprosto fantasticky.  

Fígle by měly brát v potaz hlavně ti, kteří dnes a denně své vlasy vysilují navíc ještě žehličkou, horkým fénem nebo kulmou. Vlasy trpí a pokud nejsou regenerovány, je problém na světě. Pojďme si proto prozradit, jak v létě pečovat o vlasy tak, aby vypadaly i v září krásně, zdravě a svěže.  

Doplňte vitaminy 

Bez vitaminů by to nešlo. Vitaminy jsou potřebné ke správnému fungování těla, bez nich by tělo skomíralo. Pro vlasy je důležitý hlavně vitamin A, který najdete třeba v mrkvi nebo také v ananasu a v lahodných, šťavnatých broskvích. Kromě vitaminu A potřebují vlasy také vitamin B komplex, který najdete třeba v mléce, v rajčatech nebo také v hroznech a květáku. Pokud vitaminy nechcete konzumovat v podobě ovoce a zeleniny, doporučujeme je konzumovat v podobě doplňků stravy, jež zakoupíte i v drogeriích, nejen v lékárnách.  

Vlasy nebarvěte 

Dnes si barví vlasy každá druhá žena. Během léta by se však s barvením mělo přestat. Důvodem je to, že sluníčko stejně barvu doslova vyžírá. Bylo by to jen zbytečné mrhání penězi a zbytečné namáhání našich vlasů. Počkejte proto s barvením až na podzim, kdy sluníčko bude slábnout a kdy barva z vašich vlasů nebude tak rychle mizet.  

Oplachujte vlasy po koupání 

Ať už se budete potápět v bazénu nebo v moři, vždycky po koupání vlasy opláchněte. Smyjete tak z vlasů škodlivou sůl i chlór, které mohou vaše vlasy nemile vysílit a polámat. Po každém koupání si tak rychle zaběhněte pod sladkou vodu, která vás chlóru i soli hned zbaví.