Investiční společnost DRFG se soustředí na udržitelnost svých nemovitostí

Investiční společnost DRFG se soustředí na udržitelnost svých nemovitostí

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka od svého založení stojí na třech pilířích. Tím prvním jsou telekomunikace, další oblastí jsou finance, které klientům nabízejí dluhopisy a podílové investiční fondy, a největší část aktivit celé skupiny patří realitní divizi DRFG. Její portfolio zahrnuje přes čtyřicet retail parků, obchodních center a také jednotlivých objektů napříč Českou republikou.

Hodnota budov převyšuje 6,3 miliardy korun s pronajímatelnou plochou přes 165 tisíc metrů čtverečních. Divize už ale pouze nenakupuje a nespravuje nemovitosti, které má ve vlastnictví, nyní je ve fázi, kdy objekty v portfoliu sama realizuje. Příkladem je výstavba výrobní haly pro japonskou firmu Cataler v Týništi nad Orlicí v Královéhradeckém kraji, která ji bude mít v dlouhodobém pronájmu. DRFG je tedy nejen investorem, ale i budoucím vlastníkem budovy.

DRFG Davida Rusňáka rozšiřuje portfolio komerčních nemovitostí

Dosavadní období bylo pro nemovitostní divizi DRFG bez diskuze ve znamení akvizic. Podle ředitele divize Patrika Tuzy šlo především o rozšíření objemu realit v portfoliu a také získání pozice na trhu. Podle něj je ale DRFG dnes ve fázi, která upřednostňuje především kvalitu projektů. Skupina se už tedy nesoustředí na tak masivní růst objemu, ale zaměřujeme se na konsolidaci meziročních výsledků s výhledem do budoucna.

DRFG se nyní zaměřujeme na životnost svých objektů a plánuje jejich budoucnost po první vlně nájemních smluv, které jsou většinou pětileté. Důraz je aktuálně kladen na udržitelnost.

Nemovitostní trh je sice vůči krátkodobým výkyvům poměrně imunní, ale realitní divize ekonomické ukazatele neignorujeme. Podle Tuzy se DRFG připravuje na ekonomické zpomalení, ale současně se dívají už za období hospodářského poklesu. Detailně vyhodnocují veškeré scénáře, protože ten, kdo je připraven, nebude překvapen.