Jak usínat rychleji?

Jak usínat rychleji?

Spánek je velice důležitý, o tom není pochyb. Je důležitý při hubnutí, je důležitý pro naše zdraví i pro celkovou rovnováhu člověka. I když je spánek tak důležitý, mnozí lidé mají velký problém usnout. Zatímco některé to trápí jen občas, když je třeba sužují pracovní povinnosti nebo jiné trápení, jiní mají dlouhodobý problém se zmiňovaným usnutím. Pokud i vy nemůžete v noci usnout, máme pro vás několik tipů, jak usnout co nejrychleji.  

Když počítání oveček nezabírá, když ani mobilní telefon vás neunavuje, ale spíše probouzí, je třeba vyzkoušet trochu jiné tipy, které vám pomůžou s usnutím. Vyzkoušejte zejména níže uvedené tipy, které stoprocentně zaberou! 

Myslete na oblíbené místo 

Máte své oblíbené místo, kam se pravidelně vracíte a kde je vám zkrátka dobře? Vraťte se tam i před usínáním v mysli. Hezké věci na usínání zkrátka zabírají, o tom není pochyb. Představujte si třeba to, co je pro vás příjemné, kde se cítíte dobře. Tím předejdete myšlení na starosti, které jsou často důvodem, proč usnout nemůžete.  

Dejte si horkou sprchu 

I když sprcha mnohé lidi probouzí, pravdou je, že horká sprcha před spaním spíše uspává. Než tedy půjdete do postele, své tělo zahřejte. Když potom přijdete do studené místnosti, rychle klesne teplota vašeho těla, tím pádem dojde ke zpomalení metabolismu a tělo se tím automaticky nastartuje na spánek.  

Spěte v ponožkách 

Sice je to pro mnohé nepříjemné, spát v ponožkách se vyplatí. Teplé nohy a ruce totiž zrychlují usínání, to ostatně dokázaly nejedny vědecké výzkumy. Zkuste to a rychleji usněte i během parných, letních dnů. Během zimy navíc ponožky budou něčím, co vás dokonale zahřeje. 

Snažte se zůstat vzhůru 

Když potřebujete usnout, paradoxně se máte snažit zůstat co nejdéle vzhůru. Tím podle nejednoho psychologa spánek přivoláte.