Jak přežít podzim bez melancholie

jak přežít podzim

Kratší dny, chladné počasí a absence slunce. Přichází únava a nechuť k povinnostem. Je třeba se soustředit na svoje zdraví i psychickou pohodu a prožijeme období, na které budeme rádi vzpomínat. Melancholie k září patří, i když dávno nejsme školou povinní. Začátek podzimu je zároveň začínající novou sezonou, kdy můžeme začít zkoušet nové módní experimenty, vrstvit oblečení, zkoušen nové boty a přijímat nové výzvy. Můžete si jít konečně zaběhat, dopřát si masáž nebo odpovědět na inzerát práce, který vás už dlouho láká. Dopřejte si také inspirativní čtení, poutavý příběh, nebo vzdělávací knihy, které vás vedou výš a dál, vstříc k vašim snům.

Sezonní potraviny i dobrý spánek

Najdete je na farmářských trzích, jako třeba dýně, jablka, hrušky, švestky či sušené ovoce, které nám udělají dobře. Pokud máte problémy s usínáním anebo se budíte uprostřed noci, vyzkoušejte novou aplikaci Calm. Obsahuje účinné meditační cvičení, pěkné příběhy na dobrou noc a krásné uklidňující tóny. Spánek má totiž velký vliv na naši náladu i pracovní výkony, proto dbejme vždy na to, aby byl náš spánek dostatečný a ničím nerušený. Na odlehčení jídelníčku pro zlepšení našeho zažívání, které mu jedině prospěje, zaveďte alespoň jednou týdně bezmasé dny. Dřív to byly pátky, nebo bylo naopak maso jen v neděli. Vynechané maso nahraďte luštěninami nebo chutnou pečenou zeleninou.

Letní slunce je třeba nahradit

Sluneční paprsky nám chybí asi nejvíce. Pokud nemůžete odletět do teplých krajin, zapojte projasňující lampy, vhodné osvětlení i horské sluníčko. Svou tvář rozzáří trendy rozjasňovače a bronzery, díky nim se nemusíme vzdávat nádechu krásně opálené pokožky ani ve chvíli, kdy už jsou slunečné dny ty tam a stávají se jen vzdálenou vzpomínkou. Lehce jej aplikujeme na lícní kosti, také pod obočí, na hřbet nosu a těsně nad horní ret. Pak budete vypadat stále svěže a jako po dovolené. Vyvážená strava dokáže opravdové divy.