Exotické druhy pokojových rostlin, které musíte mít doma!

exotické pokojovky

Pokojové rostliny tvoří nedílnou součást našich domácností. Lidé si je většinou pořizují proto, že chtějí, aby jejich domácnost byla řádně útulná a aby se u nich doma lidé cítili příjemně. Samozřejmě ne každý se umí o rostliny starat, ale v konečném důsledku se nakonec přijde na to, že se o všechny rostliny musíme starat stejně a některé přece jenom vydrží.

Domácnost bez rostliny a bez pokojových květin je jako dům bez střechy – zkrátka do domácnosti patří. Proto pokud ještě nemáte nějakou krásnou květinu doma, rychle zaběhněte do nejbližšího květinářství a nějakou si kupte. V květinářství vám také poradí, která je vhodná pro vás jakožto zahradníka, poradí vám také, kdy rostlinu zalévat nebo kropit či jaké je pro ni nejvhodnější místo, na kterém byste ji měli pěstovat. Některé rostliny potřebují stinné místo, jiné jsou spokojené na přímém slunci, některé si vyžadují polostín. Některé se kropí denně, jiné se zalévají ob týden, další stačí zalít tehdy, kdy je půda suchá. Ano, čert aby se v tom vyznal, ale až se naučíte, co jaká rostlina potřebuje, nebudete vnímat to, že každou zaléváte jindy.

Nicméně pokud stále zvažujete, jakou rostlinu si do domácnosti pořídit, pak sáhněte po trochu exotičnosti. Každý má na svých parapetech fialky, muškáty nebo orchideje, vy však sáhněte po trochu jiných druzích, které bude vaše návštěva opravdu obdivovat pokaždé, kdy přijede na návštěvu.

• Barevná strelície

Mezi velice oblíbené druhy květin, které rozzáří vaši domácnost všemi barvami, patří strelicie. Vypadá jako nějaký exotický pták – má takový oranžový kohoutek, z něhož jde krásně její na pohled ostnatý vzhled. V květinářstvích tuto květinu přidávají do různých narozeninových kytic pro muže, protože se jedná o květinu, která je pro muže vhodná. V květináčích ji v květinářstvích najdete jen opravdu méně často, protože se jedná o rostlinu, kterou ne každý umí pěstovat. Často dává zabrat i mnoha květinářkám.

• Lesklý zamioculcas

Další rostlina, která by rozhodně neměla chybět ve vaší domácnosti, je takzvaný zamioculcas, což je rostlina, která je stále zelená a má krásné lesklé listy. Je naprosto nenáročná na jakoukoliv údržbu, proto se doporučuje pořídit všem těm, kteří si o sobě myslí, že nejsou zrovna nejlepší zahradníci. Tato rostlinka si žije takovým svým typickým životem, do něhož nepotřebuje zrovna často zasahovat. Jen ji občas zalijte.