Obličejová gymnastika jako ranní rituál  

Obličejová gymnastika jako ranní rituál

Kůže se neustále mění, reaguje na podněty zevnitř i zvenčí, stárne a svrašťuje se. V obličeji jsou tyto změny viditelné ze všech nejvíce. Díky obličejové gymnastice ale můžete proces výrazně zpomalit a ošálit zub času.  

Lepší volba  

V dnešní době, kdy se neustále spěchá a na nic není čas, hledají lidé řešení, která budou rychlá, účinná a bezbolestná. Možná právě proto se zázračné krémy a procedury těší takové oblibě. Zachránit na poslední chvíli to, co se zanedbává. Obličejová gymnastika je ale jiná. Zabere vám sotva deset minut denně, je nenáročná a můžete ji provozovat prakticky kdekoliv. Při pravidelném cvičení pocítíte pozitivní změny poměrně rychle a na pohled budete vypadat mladší, svěží a odpočatí. A to všechno zadarmo.  

Krok zpátky  

Je fér přiznat, že self-lifting nespasí všechno. Nemůžete od něj čekat zázraky a návrat o deset nebo více let zpátky, kdy jste měli pleť jako z alabastru. Díky pravidelnému cvičení ale napravíte drobné škody, smažete drobné nedostatky v podobě hlubších vrásek způsobené věčným mračením nebo nápadnými grimasami. Mimo to posílíte obličejové svaly a mírně upravíte kontury. Může se to zdát jako maličkost, ale změna bude hodně znát. Na druhou stranu budete muset být skutečně důslední, aby se takový výsledky dostavily. Nečekejte tedy zázraky, ale zároveň se nevzdávejte příliš brzy.  

Bez péče to nejde  

Kvalita pleti (a kůže) je závislá na třech faktorech. Tím prvním je dostatek kolagenu, druhým dostatečná a pravidelná hydratace, třetím posílené obličejové svaly. Jedno bez druhého nemůže fungovat a jakmile něco podceníte, posílením jiného to nedoženete. Pleť je krásná, bezchybná, pružná, svěží a s minimem vrásek jen v případě, kdy dostává komplexní péči.  

Bezchybně  

Cviků na obličejovou gymnastiku je spousta. Nezáleží ani tak na tom, co provádíte, ale je-li to správně, zapojujete správné tvary a různými pohyby si jen neprohlubujete stávající vrásky. Každá chybka se vám vepíše do tváře a o svěží a mladistvé pleti si můžete nechat zdát.