Co sbalit dítěti na tábor?  

Co sbalit dítěti na tábor?

Časy letních radovánek se blíží a nastává důležité rozhodnutí. Co všechno bude náš potomek potřebovat na týdenním pobytu na táboře? Můžete se začít chystat.  

Kufr nebo taška 

V dnešní době se již většina dětí pohodlně pohybuje sama s kufrem na kolečkách. Alespoň po městě se jim bude hodit, v přírodě jim již někdo ochotně pomůže. Sportovní taška je skvělá věc, ale věci na týden nebo dva se v ní pořádně pronesou. 

Kolik oblečení bude potřeba?  

Na táboře lze objednat program, nikoliv ale počasí. Proto se hodí vzít nejen spodní prádlo, ponožky a trika na každý den, ale také k nim dva kousky z každého přidat. Ne na všech táborech se oblečení pere a suší. Je dobré mít něco v záloze. Dvě až tři mikiny, dvě bundy, troje kraťasy, kšiltovku, šátek na krk, čtvery kalhoty. Nezapomeňte na oblečení na spaní. A holínky.  

Hygienické potřeby 

Nejlepší je průhledná kosmetická taška, dítě má přehled o tom, co vlastně s sebou má nabaleno. Vložte zde kartáček a pastu na zuby, hřeben, na který je dítě zvyklé, dva funkční ručníky nebo osušky (dají se složit do velikosti dlaně a zapnout do kapsičky), sprchový a vlasový šampon. Má dítě dlouhé vlasy? Několik gumiček navíc by se určitě sešlo. Jeden toaleťák se nikdy neztratí.  

Tipy, které se mohou hodit 

  • Přibalte dítěti tenký blok a propisku – může si psát své zážitky do táborového deníku.  
  • Do kufru vložte velký sáček na špinavé oblečení.  
  • Každý pár bot vložte do igelitového sáčku, nezašpiní ostatní oděvy.  
  • Do kufru nebo batůžku přibalte kapesní svítilnu nebo čelovku.  
  • Repelent proti hmyzu se bude hodit, stejně jako opalovací krém.  
  • Jedny karty, černého Petra, kvarteto, prostě něco pro zábavu se také hodí mít.  
  • Když oděvy podepíšete, máte jistotu, že je dítě doveze domů.  

A je to. Může se vyrazit za dobrodružstvím!